Radio Białystok | Koronawirus | WHO obawia się "cichej epidemii" koronawirusa w Afryce

WHO obawia się "cichej epidemii" koronawirusa w Afryce

25.05.2020, 20:42, akt. 20:51

Wysłannik Światowej Organizacji Zdrowia do Afryki Samba Sow oświadczył w poniedziałek (25.05), że obawia się poważnie, że z powodu braku testów na obecność koronawirusa na kontynencie tym dojdzie do "cichej epidemii".

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

- Moją podstawową obawą związaną z Afryką jest to, że brak testów prowadzi do cichej epidemii. Więc musimy naciskać na przywódców, by uznali testy za priorytet - oznajmił Samba Sow.

Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus poinformował, że w Afryce na razie zdiagnozowano mniej niż 1,5 proc. globalnych przypadków koronawirusa, a liczba osób zmarłych na Covid-19 stanowi 0,1 proc. ofiar śmiertelnych na świecie. Ogniska epidemii znajdują się w dużych miastach.

Wszystkie państwa Afryki mają przygotowane plany działania w związku z pandemią, ale są w nich "luki i słabe punkty" - dodał.

Tedros powiedział też, że czasowo zawieszone zostały testy kliniczne hydroksychlorochiny, leku na malarię, u pacjentów chorych na Covid-19 w oczekiwaniu na weryfikację danych dotyczących bezpiecznego stosowania tego środka. 

źródło: PAP | red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Pierwsza strona "NYT" cała w nazwiskach osób zmarłych na Covid-19

24.05.2020, 09:08

Nazwiska tysiąca osób, które zmarły w USA z powodu koronawirusa pojawiły się na pierwszej stronie niedzielnego wydania dziennika "New York Times". Wśród nich figuruje nazwisko majora Jerzego Główczewskiego, pilota Dywizjonu 308, który w połowie kwietnia zmarł na Covid-19.


Organizacje pomocowe przygotowują afrykańskie szpitale na koronawirusa

21.05.2020, 17:40

Organizacje pomocowe z całego świata przygotowują kraje Afryki na koronawirusa. Alarmują, że z powodu ubóstwa i niskiej jakości opieki medycznej patogen może kosztować życie tysięcy osób. Wśród organizacji działających teraz w Afryce jest Polska Misja Medyczna.


Maseczka dla misjonarza – odpowiedź na apel papieża Franciszka

13.05.2020, 15:22

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie uruchomiło kampanię "Maseczka dla misjonarza". Jest ona odpowiedzią na apel papieża Franciszka o pomoc materialną i duchową dla dotkniętych pandemią.


Papież apeluje do przywódców UE o zgodę i współpracę w obliczu pandemii

10.05.2020, 12:25

Papież Franciszek zaapelował w niedzielę (10.05) do przywódców Unii Europejskiej o zgodę i współpracę przy stawianiu czoła społecznym i ekonomicznym skutkom pandemii. Apel wystosował po modlitwie maryjnej Regina Coeli, którą odmówił w południe w Watykanie.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytul


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok