Radio Białystok | Koronawirus | Od 6 czerwca wznawiają działalność m.in. branża fitness, baseny i parki rozrywki

Od 6 czerwca wznawiają działalność m.in. branża fitness, baseny i parki rozrywki

4.06.2020, 17:00, akt. 17:21

Od 6 czerwca zaczną znów działać m.in. kluby fitness, parki rozrywki, baseny, sale zabaw i siłownie. Funkcjonowanie wznowią też organizatorzy kongresów i targów - wskazało Ministerstwo Rozwoju.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Siłownie i kluby fitness w Białymstoku przygotowują się do otwarcia - relacja Marcina Mazewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Jak podkreślił resort rozwoju, za kilka dni rozpocznie się czwarty etap luzowania obostrzeń dotyczących funkcjonowania poszczególnych sektorów polskiej gospodarki.

- Od 6 czerwca zaczną obowiązywać wytyczne m.in. dla branży fitness, organizatorów kongresów i targów oraz właścicieli parków rozrywki, basenów, sal zabaw i siłowni - podkreślono.

Resort zakończył prowadzone od kilku tygodni konsultacje z przedstawicielami blisko 40 branż, które w mniejszym bądź większym stopniu ucierpiały w wyniku pandemii koronawirusa.


- W tym tygodniu na stronie resortu opublikujemy zestaw wytycznych dla kolejnych branż, które z niecierpliwością na to czekały, aby móc ponownie uruchomić swoje biznesy w nowej normalności - wskazała wiceminister rozwoju Olga Ewa Semeniuk cytowana w komunikacie.


Zalecenia dla poszczególnych sektorów, w tym tych, które mają ruszyć 6 czerwca, są publikowane na bieżąco na stornach: gov.pl/web/rozwoj/wytyczne-dla-branz. Ministerstwo Rozwoju podkreśla, że wytyczne dla odmrażanych branż zostały przygotowane we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia. 

Do tej pory w nowym rygorze sanitarnym działalność wznowiły: od 4 maja biblioteki, galerie i centra handlowe (w tym tzw. wyspy handlowe), branża hotelarska, usługi fizjoterapeutyczne; od 18 maja salony fryzjerskie i kosmetyczne, usługi gastronomiczne; od 30 maja restauracje i bary hotelowe. Zniesiono też limit osób dla branży handlowej i gastronomicznej. Można również korzystać z saun, solariów  oraz usług salonów piercingu i tatuażu. Dozwolone są także zgromadzenia, w których uczestniczy do 150 osób.


- Niezależnie od wytycznych dla poszczególnych branż, stopniowy powrót do normalności nie zwalnia nas ze stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa - przypomina resort rozwoju.


Pamiętać należy m.in. o zachowaniu dwumetrowej odległość od innych w przestrzeni publicznej, zasłanianiu nosa i usta w zamkniętych przestrzeniach w miejscach publicznych czy ścisłym przestrzeganiu zasad sanitarnych w miejscach gromadzenia ludzi, polegających np. na dezynfekcji rąk.


źródło: PAP | red: zmj, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Rynek paczek bije kolejne rekordy

2.06.2020, 09:03

Pandemia sprawiła, że branża kurierska rośnie o 30 proc. ponad - i tak imponujący - 20-proc. wzrost organiczny - informuje "Rzeczpospolita". Według gazety rynek listów znalazł się jednak w zapaści, więc największy prywatny operator w tym segmencie wejdzie w paczkowy biznes.


Świadczenie postojowe – co warto wiedzieć?

2.06.2020, 08:16

Świadczenie postojowe według obecnie obowiązujących przepisów może być wypłacone trzykrotnie. Świadczenie co do zasady wynosi 2080 zł i jest nieopodatkowane.


Pasażerowie podróżujący samolotem muszą przestrzegać nowych zasad bezpieczeństwa

1.06.2020, 21:20

Każdy, kto od poniedziałku (1.06) zdecyduje się na podróż samolotem, na razie po kraju, musi stosować się do nowych wytycznych jak m.in. obowiązek noszenia maseczek i utrzymywania dystansu społecznego. Do samolotu nie wejdzie podróżny, którego temperatura jest równa albo przekracza 38°C.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok