Radio Białystok | Koronawirus | Ruszył projekt chroniący uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przed COVID-19

Ruszył projekt chroniący uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przed COVID-19

7.08.2020, 14:21, akt. 14:36

Zapewnienie ochrony zdrowia i życia uczestników zajęć prowadzonych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej to główny cel podpisanej w piątek (7.08) umowy pomiędzy resortem rodziny, pracy i polityki społecznej oraz Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Minerva Studio, Fotolia.com
Minerva Studio, Fotolia.com

Wsparcie instytucji prowadzących warsztaty terapii zajęciowej

Minister Marlena Maląg poinformowała, że na zakup niezbędnych środków ochrony osobistej - maseczek, przyłbic, rękawiczek i środków dezynfekujących, przeznaczono 17 milionów 300 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą zarówno z budżetu państwa, jak i z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Ze wsparcia będą mogły korzystać wszystkie instytucje prowadzące warsztaty terapii zajęciowej, czyli m.in. samorządy i organizacje pozarządowe. Zostanie nim objętych 970 podmiotów prowadzących Warsztaty Terapii Zajęciowej, w których pracuje prawie 21 i pół tysiąca osób.

Zapewnienie bezpieczeństwa osobom niepełnosprawnym

Minister Marlena Maląg podkreśliła, że do tej pory dzięki wykorzystaniu środków unijnych, na przeciwdziałanie skutkom COVID-19 przeznaczono w sumie ponad pół miliarda złotych. Dodała, że jest to kolejny krok w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom.

Prezes PFRON Krzysztof Michałkiewicz mówił, że Warsztaty Terapii Zajęciowej poprawiają kondycję fizyczną i psychiczną osób niepełnosprawnych. Stąd ważne jest, by wszyscy, którzy chcą w nich uczestniczyć, robili to bez obaw o swoje zdrowie.

Obecna na uroczystości podpisania umowy minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska - Jedynak podkreśliła, że dzięki unijnym funduszom, środki ochrony osobistej można było kupować już od czerwca i teraz zakupy będą refundowane.

Projekt pod nazwą "Bezpieczne WTZ i rehabilitacja społeczno-zawodowa osób z niepełnosprawnościami" potrwa do końca marca przyszłego roku.

źródło: IAR | red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Szczurek-Żelazko: jesteśmy przygotowani na walkę z drugą falą zakażeń

7.08.2020, 09:50

W tej chwili system ochrony zdrowia jest bardziej przygotowany na walkę z ewentualną drugą falą zakażeń, niż w marcu - zapewniła w piątek (7.08) wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Poinformowała, że w przypadku wzrostu liczby zakażeń możliwe będzie przywrócenie nauczania zdalnego w poszczególnych regionach.


Szef MEN: planujemy, że 1 września rok szkolny tradycyjnie rozpocznie się w szkołach

5.08.2020, 13:15

Planujemy, że 1 września rok szkolny tradycyjnie rozpocznie się w szkołach, zajęcia będą odbywały się w budynku szkolnym w salach lekcyjnych - poinformował w środę (5.08) minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.


Minister rodziny: dzieci w pieczy zastępczej otrzymają 130 mln zł, m.in. na komputery

20.07.2020, 12:57

Do placówek i rodzin sprawujących pieczę zastępczą nad dziećmi w całym kraju trafi 130 mln zł, z tego 14 mln zł rozdysponowanych będzie na Mazowszu. Środki mają być przeznaczone m.in. na zakup komputerów i oprogramowania – poinformowała w poniedziałek podczas briefingu minister rodziny Marlena Maląg.


Rekompensaty i zwiększenie dofinansowania dla pracowników - tak PFRON przeciwdziała skutkom pandemii

9.07.2020, 15:31

Zwiększenie dofinansowania do wynagrodzeń pracowników, rekompensaty, ale też - mimo, że był przestój - pełne finansowanie warsztatów terapii zajęciowej. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podsumował w czwartek (9.07) działania związane ze zmniejszaniem skutków wywołanych pandemią.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok