Radio Białystok | Wiadomości | Rekompensaty i zwiększenie dofinansowania dla pracowników - tak PFRON przeciwdziała skutkom pandemii

Rekompensaty i zwiększenie dofinansowania dla pracowników - tak PFRON przeciwdziała skutkom pandemii

autor: Edyta Wołosik

9.07.2020, 15:31, akt. 19:43

Zwiększenie dofinansowania do wynagrodzeń pracowników, rekompensaty, ale też - mimo, że był przestój - pełne finansowanie warsztatów terapii zajęciowej. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podsumował w czwartek (9.07) działania związane ze zmniejszaniem skutków wywołanych pandemią.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Jak mówiła pełniąca obowiązki dyrektora podlaskiego oddziału - Grażyna Bogdańska z Zakładów Aktywności Zawodowej z naszego regionu wpłynęło 8 wniosków na ponad 43 tysiące złotych dotyczące rekompensaty wypłaconego wynagrodzenia: 


Mamy 5 Zakładów Aktywności Zawodowej, które zatrudniają ponad 170 osób; poza tym, mimo, że przez pewien czas nie działały warsztaty terapii zajęciowej, to nie zmniejszono im finansowania - dodała. 


W naszym regionie jest 25 takich placówek, do których na różne zajęcia chodzi ponad 900 uczestników. Dwa takie warsztaty terapii zajęciowej prowadzi w naszym regionie Caritas Archidiecezji Białostockiej. 


Dzięki utrzymaniu dotychczasowego wsparcia nasza działalność może odbywać się teraz normalnie 

- mówi dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej ksiądz Jerzy Sęczek.


Od kwietnia PFRON zwiększył też dofinansowanie do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników. Dopłata do dotychczasowego dofinansowania wynosi od 75 do 150 złotych.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


PFRON przygotowuje program wsparcia dla osób poszkodowanych w wyniku ostatnich nawałnic

30.06.2020, 12:37

W celu złagodzenia skutków ostatnich nawałnic, PFRON przygotowuje program wsparcia dla osób poszkodowanych w ich wyniku. Podobne działania prowadzi także Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wojewodowie, którzy lokalnie uruchamiają pomoc polegającą m.in. na wypłacie szybkich zasiłków dla usunięcia skutków podtopień czy przejścia trąby powietrznej.


6 podlaskich placówek otrzyma dotacje na przystosowanie budynków do potrzeb osób niepełnosprawnych

28.05.2020, 13:34

Sześć placówek z regionu otrzyma dotacje na przystosowanie budynków do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pieniądze pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a ich dysponentem jest Zarząd Województwa Podlaskiego. W czwartek (28.05) marszałek Artur Kosicki podpisał pierwszą w tym roku umowę z jednym z beneficjentów programu – Miastem Białystok.


Białostoccy radni rozdzielili pieniądze z PFRON-u

25.05.2020, 14:19

Ponad 600 tysięcy złotych więcej jest w tym roku na potrzeby osób niepełnosprawnych w Białymstoku w porównaniu do roku ubiegłego. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazał do budżetu miasta prawie 7 milionów złotych. W poniedziałek (25.05) radni podzielili te pieniądze.


Ułatwienia dla zatrudniających osoby niepełnosprawne

24.05.2020, 08:39

Mniejszy wskaźnik zatrudnienia, dodatkowe środki dla organizacji pozarządowych i większa elastyczność w aneksowaniu umów – to najnowsze zmiany dla pracodawców zatrudniających pracowników niepełnosprawnych, które zostały zapisane w ostatniej nowelizacji tarczy antykryzysowej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: unsplash.com
DZIEŃ BABCI
21.01.2021, 07:12, akt. 11:06

Dziś obchodzimy Dzień Babci
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok