Radio Białystok | Koronawirus | Automatyzacja i cyfryzacja - w takim kierunku ma zmierzać organizacja eventów

Automatyzacja i cyfryzacja - w takim kierunku ma zmierzać organizacja eventów

11.08.2020, 13:34, akt. 11:30

Resort rozwoju chce wypracować z branżą eventową nowe zasady organizacji imprez, np. koncertów samochodowych - powiedziała wiceminister rozwoju Olga Semeniuk w PR24. Wskazała, że zmiany będą iść w kierunku "automatyzacji i cyfryzacji".

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Jak mówiła wiceminister rozwoju, w resorcie odbywają się spotkania z przedstawicielami branż, które najbardziej ucierpiały w związku z pandemią. Powiedziała, że chodzi m.in. o wypracowanie "pozamaterialnych kwestii", które mogą pomóc tym branżom.

Olga Semeniuk poinformowała, że po pierwszych spotkaniach z branżą eventową resort przewiduje, iż zmiany pójdą w kierunku "automatyzacji i cyfryzacji", bo "nie wiemy, z czym się będziemy mierzyć w drugiej połowie roku".


- Chcemy się spotkać, aby wypracować metodologię organizacji chociażby koncertów samochodowych. (...) Tutaj po pierwsze spotkanie z branżą, po drugie wypracowanie metody cyfryzacyjnej, automatyzacyjnej dotyczącej kongresów online, które stają się coraz bardziej popularne. Również metoda hybrydowa, mieszana pół na pół, która też staje się coraz bardziej popularna - powiedziała wiceminister.


Wskazała, że rząd chce jak najszerzej przygotowywać systemowe rozwiązania, ale bardzo potrzebne są również punktowe działania, które zostaną wypracowane w dialogu z branżą.

Jak informują firmy z branży eventowej, ich sytuacja jest bardzo trudna. Podczas posiedzenia senackiej komisji kultury i środków przekazu poświęconego kondycji tej branży w czasie pandemii COVID-19 mówiono m.in. o tym, że wiele firm stoi na skraju bankructwa np. dlatego, że obsługa technicznej strony imprez wymaga zakupu profesjonalnego sprzętu, który jest bardzo drogi, a od marca nie mają one żadnych obrotów.


źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Wystawy, spektakle i koncert na festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar

20.08.2020, 05:52

Koncert Dagadany, wystawa "Strach" artystów z Europy Środkowej, spektakle, spacery edukacyjne czy spotkania - złożą się tegoroczny festiwal Wschód Kultury/Inny Wymiar. Impreza odbędzie się w dniach 20-23 sierpnia; wydarzenia będą dostępne także online.


Up To Date Festival 2020 w wyjątkowej formie: online i z niewielkim udziałem publiczności

5.08.2020, 13:45

Mierzenie temperatury, obowiązkowe maseczki i koncerty transmitowane przez Internet. To między innymi czeka sympatyków festiwalu w tegorocznej edycji Up To Date.


Białoruski Festiwal "Prymackaja Biasieda" online [wideo]

31.07.2020, 10:33

Po raz pierwszy impreza odbędzie się w takiej formie. W piątek (31.07) rozpoczyna się Białoruski Festiwal "Prymackaja Biasieda" - tym razem z transmisją w internecie.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok