Radio Białystok | Koronawirus | MSWiA rozszerzyło katalog krajów, których obywatele mogą wjechać do Polski

MSWiA rozszerzyło katalog krajów, których obywatele mogą wjechać do Polski

13.08.2020, 17:40, akt. 18:44

Resort spraw wewnętrznych i administracji rozszerzył katalog krajów, których obywatele mogą wjechać do Polski drogą lotniczą. Nowe przepisy umożliwiają również wjazd do kraju m.in. zawodnikom sportowym.

17.03.2020, fot. Joanna Szubzda
17.03.2020, fot. Joanna Szubzda

Chodzi o rozporządzenie w sprawie czasowego zawieszenia lub ograniczenia ruchu granicznego na określonych przejściach granicznych. Zgodnie z ostatnią jego nowelizacją do Polski mogą wjechać drogą lotniczą obywatele: Gruzji, Japonii, Kanady, Nowej Zelandii, Tajlandii, Korei Południowej, Tunezji i Australii. Możliwość wjazdu mają również osoby posiadające prawo pobytu na terytorium tych państw.

Jak jednak podkreśla Straż Graniczna, możliwość wjazdu nie oznacza automatycznego braku kwarantanny. SG zwraca również uwagę, że cudzoziemcy zawsze powinni sprawdzić, czy ich kraj znajduje się na liście krajów, z których obywatele mogą wjechać do Polski. Dodaje, że prawo wjazdu, niezależnie od tego, skąd wracają, mają obywatele Polscy.

W noweli rozporządzenia zapisano również, że do Polski mogą wjechać też osoby przekraczające granicę na podstawie wizy krajowej w celu repatriacji lub wizy w celu przybycia do Polski jako członek najbliższej rodziny repatrianta.

Możliwość wjazdu mają również cudzoziemcy, których przyjazd następuje w związku z udziałem: w charakterze zawodnika, członka sztabu szkoleniowego, lekarza, fizjoterapeuty lub sędziego w międzynarodowych zawodach sportowych rangi mistrzowskiej organizowanych na terytorium Polski przez międzynarodową federację sportową działającą w sporcie olimpijskim i paraolimpijskim lub inną uznaną przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski albo organizowanych przez międzynarodową organizację sportową o zasięgu kontynentalnym należącą do takiej federacji.

Szczegółowe informacje o wjeździe na teren Polski w związku ze stanem epidemii, a także informacje o tym, kto po przekroczeniu granicy musi odbyć obowiązkową kwarantannę dostępne są na stronie https://www.strazgraniczna.pl.


źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kursy na Litwę zawieszone do odwołania

13.08.2020, 07:54

Od piątku (14.08) pociągi POLREGIO z Białegostoku do Kowna znowu nie będą wjeżdżały na Litwę. 


Branża hotelowa liczy, że bon turystyczny pobudzi miejską turystykę weekendową

12.08.2020, 09:46

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego liczy, że po wakacjach bon turystyczny zachęci rodziny z dziećmi do miejskiej turystyki weekendowej. Wskazuje ponadto na zbyt długi czas przewidziany na realizację programu - do marca 2022 r.


Podróżujący do Egiptu muszą okazać negatywne wyniki testów na COVID-19

10.08.2020, 18:10

Władze Egiptu wprowadziły obowiązek okazywania negatywnych wyników testów PCR na COVID19 przez podróżnych wjeżdżających do kraju - poinformował w poniedziałek (10.08) polski resort dyplomacji.


Litwa, Łotwa i Estonia: wjeżdżający z Polski będą musieli przechodzić kwarantannę

10.08.2020, 08:47

Od poniedziałku, 10 sierpnia osoby przyjeżdżające na Litwę między innymi z Polski muszą poddać się czternastodniowej kwarantannie. Podobne zasady wprowadziły też Łotwa i Estonia.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Urodziny PRB

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok