Radio Białystok | Koronawirus | Od soboty biblioteki mogą udostępniać zbiory

Od soboty biblioteki mogą udostępniać zbiory

27.11.2020, 16:29, akt. 16:37

Od soboty (28.11) biblioteki publiczne i naukowe mogą udostępniać zbiory pod warunkiem zapewnienia dystansu społecznego i przestrzeni 15 metrów kwadratowych powierzchni na osobę. Teatry, filharmonie, opery, muzea, kina, domy kultury, ogniska muzyczne i galerie sztuki nadal pozostają zamknięte dla publiczności.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Decyzję o warunkach otwarcia wypożyczalni podejmuje dyrektor biblioteki

Ministerstwo Kultury poinformowało, że ponadto przed wejściem do biblioteki należy umieścić informację o limicie osób oraz podjąć środki zapewniające przestrzeganie limitu. W komunikacie dodano, że decyzję o dacie i warunkach otwarcia wypożyczalni i czytelni podejmuje dyrektor biblioteki, który powinien wziąć pod uwagę warunki lokalowe, czas przebywania osób w czytelniach oraz lokalną sytuację epidemiczną (w gminie, powiecie i województwie).

Resort przypomniał, że ograniczenia dotyczące pozostałych instytucji kultury pozostają bez zmian.

Nadal obowiązuje zakaz organizowania wydarzeń z udziałem publiczności, także na otwartej przestrzeni oraz realizowania czynności związanych z bezpośrednią obsługą zewnętrznych użytkowników

 - podkreślono.

MKiDN wskazało, że przy uwzględnieniu zasad reżimu sanitarnego w dalszym ciągu mogą być prowadzone: próby i ćwiczenia, które są niezbędne do przygotowania wydarzeń artystycznych, nagrania fonograficzne i audiowizualne, udostępnianie przestrzeni i zbiorów, które znajdują się na wolnym powietrzu, udostępnianie do zwiedzania lasów, parków i ogrodów zabytkowych, należących do instytucji kultury.

Dodano, że wszystkie inne formy działalności kulturalnej związane z udziałem publiczności, takie jak koncerty, przedstawienia teatralne, projekcje filmów, spotkania autorskie, zajęcia edukacyjne, wernisaże, czy udostępnianie zbiorów przez muzea będą mogły odbywać się jedynie w przestrzeni wirtualnej.

źródło: IAR | red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Pracownicy biblioteki w Nowych Piekutach będą dostarczać książki do domu

31.10.2020, 07:43

To propozycja dla osób starszych, schorowanych i przebywających na kwarantannie – dostawę wypożyczonych książek do domu zaproponowała im Gminna Biblioteka Publiczna w Nowych Piekutach.


Ponad 300 książek przekazała Książnica Podlaska podopiecznym Caritas Archidiecezji Białostockiej

22.10.2020, 13:44

Ponad 300 książek - bajek, lektur, podręczników i poradników przekazała Książnica Podlaska podopiecznym Caritas Archidiecezji Białostockiej. Środki na ich zakup biblioteka pozyskała ze sprzedaży książek na kiermaszach.


Książki z Książnicy Podlaskiej można wypożyczyć przez aplikację

9.06.2020, 08:36

Około dwustu osób dziennie przychodzi wypożyczać książki z Książnicy Podlaskiej. To znacznie mniej niż przed wybuchem epidemii.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok