Radio Białystok | Wiadomości | Ponad 300 książek przekazała Książnica Podlaska podopiecznym Caritas Archidiecezji Białostockiej

Ponad 300 książek przekazała Książnica Podlaska podopiecznym Caritas Archidiecezji Białostockiej

22.10.2020, 13:44, akt. 23.10.2020, 10:16

Ponad 300 książek - bajek, lektur, podręczników i poradników przekazała Książnica Podlaska podopiecznym Caritas Archidiecezji Białostockiej. Środki na ich zakup biblioteka pozyskała ze sprzedaży książek na kiermaszach.

Fot. Bogumiła Maleszewska-Oksztol/Książnica Podlaska
Fot. Bogumiła Maleszewska-Oksztol/Książnica Podlaska

Książki przekazano w czwartek (22.20) w siedzibie Książnicy Podlaskiej w Białymstoku.

"Mamy nadzieję, że będą one z pożytkiem czytane podopiecznym" - mówiła dyrektorka Książnicy Podlaskiej w Białymstoku Jolanta Gadek. Powiedziała, że zakup książek był możliwy dzięki środkom pozyskanym podczas kiermaszów organizowanych przez jej instytucję w tym roku.

Podczas kiermaszów udało się zebrać blisko 5 tys. zł, co pozwoliło na zakup ponad 300 książek. Jolanta Gadek powiedziała, że nie były one kupowane w ciemno, ale są to wybrane pozycje przez Caritas. Dodała, że dołączono do nich też publikacje Książnicy Podlaskiej. 

Liczymy na to, że w ten ciężki czas, książki uprzyjemnią podopiecznym spędzanie czasu w placówce, a także kadrze pomogą pomagać innym - mówiła Jolanta Gadek.

Dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej ks. Jerzy Sęczek podziękował za te dary i dodał, że to wyjątkowa pomoc dla podopiecznych jego organizacji. Mówił, że na początku książki miały trafić do jednej placówki, ale odzew był tak duży, że książki uda się dostarczyć do kilku. Dodał, że książki będą służyły nie tylko dzieciom i ich rodzicom, ale wspomogą też terapeutów i wychowawców.

Książki trafią m.in. do Domu Matki i Dziecka w Supraślu, gdzie będą z nich korzystać dzieci i ich matki. Jak mówił Sęczek, młode mamy będą mogły się uczyć jak zajmować się dziećmi.

Wśród książek znalazły się lektury i podręczniki szkolne, książki z zakresu psychologii, poradniki dla rodziców i terapeutów, bajki, a także literatura religijna.

To nie pierwsza taka akcja Książnicy Podlaskiej. Dyrektor Gadek powiedziała, że tradycją już się stało, iż środki pozyskane ze sprzedaży książek na kiermaszu organizowanym podczas Narodowego Czytania przekazywane są na zakup książek do ośrodków, które trzeba wesprzeć. W poprzednich latach książki trafiły m.in. do małych pacjentów Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku i do Polaków na Białorusi.

źródło: PAP | red: mak, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Wrześniowy kiermasz książek za złotówkę w Białymstoku

15.09.2020, 09:42

W najbliższy piątek (18.09) w Białymstoku odbędzie się wrześniowy kiermasz książek za złotówkę.


"Balladyna”: Narodowe Czytanie z udziałem samorządowców i przedstawicieli instytucji kultury

5.09.2020, 06:56

W sobotę, 5 września, już po raz dziewiąty, w całej Polsce, odbyła się akcja Narodowe Czytanie. Tym razem czytaliśmy „Balladynę” Juliusza Słowackiego, a główne czytanie - z udziałem władz samorządowych i przedstawicieli instytucji kultury odbyło się o 16:00, w centrum Supraśla.100 tornistrów "z uśmiechem" dla potrzebujących dzieci

20.08.2017, 19:05

Dzięki tej pomocy dzieci z ubogich rodzin od września będą miały w czym nosić książki i szkolne przybory.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
BAJM OiFPFotolia.com
WYPADEK
30.09.2022, 09:03, akt. 09:06

Wypadek na ul. Zjazd w Łomży

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok