Radio Białystok | Koronawirus | Kraska: najlepszym prezentem świątecznym dla najbliższych - niezakażenie ich koronawirusem

Kraska: najlepszym prezentem świątecznym dla najbliższych - niezakażenie ich koronawirusem

30.11.2020, 08:46, akt. 09:06

Najlepszym prezentem świątecznym dla naszych najbliższych, rodziców, dziadków będzie niezakażenie ich koronawirusem. Ryzyko jest wielkie, dlatego postarajmy się, by w tym roku do spotkań, wizyt świątecznych nie dochodziło - mówił w poniedziałek (30.11) wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

fotolia.com
fotolia.com

Liczba zakażeń koronawirusem w Polsce jest wciąż bardzo duża

W niedzielę badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 11 tys. 483 osób, zmarło 283 chorych. Łącznie od początku epidemii wykryto 985 tys. 75 przypadków zakażenia, zmarło 17 tys. 29 chorych.

Do ostatnich danych odniósł się w poniedziałek (30.11) w Polskim Radiu 24 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. 

Rzeczywiście ta liczba nowych zakażeń jest mniejsza, ale ja bym jeszcze był bardzo ostrożny co do ostatecznego zwycięstwa, to naprawdę ciągle jest jeszcze bardzo dużo. W dalszym ciągu ta nasza walka z koronawirusem powinna się toczyć, bo ta liczba nowych zakażeń determinuje liczbę osób, które trafiają do polskich szpitali 

- wskazywał.

Święta Bożego Narodzenia tylko w gronie najbliższych 

Kraska podkreślił, że została przyjęta jasna i klarowna mapa drogowa obostrzeń do końca grudnia i powinniśmy ich przestrzegać. Zwrócił także uwagę, że przed Polakami trudny czas, bo jesteśmy przyzwyczajeni do rodzinnego obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia. 

Przeżyliśmy już Święta Wielkiej Nocy, kiedy nie mogliśmy się spotkać z najbliższymi, niestety myślę, że także i Święta Bożego Narodzenia będą podobne. Chcemy, byśmy tylko spotykali się w gronie najbliższych, to jedyna metoda, byśmy opanowali tę epidemię do momentu, gdy pojawi się szczepionka 

- powiedział.

Przekonywał też, że "najlepszym prezentem dla naszych najbliższych, naszych rodziców czy dziadków będzie to, że ich nie zakazimy koronawirusem". Jak mówił, są telefony i różne czaty, dzięki którym można się kontaktować z najbliższymi. 

Ryzyko jest bardzo wielkie, dlatego starajmy się, by do tych spotkań jednak w tym roku nie dochodziło 

- dodał.

źródło: PAP | red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


XXIV edycja Gwiazdki z książką wystartowała [zdjęcia]

29.11.2020, 14:20

To wieloletnia tradycja Polskiego Radia Białystok. Już po raz 24. Dorota Sokołowska przygotowuje "Gwiazdkę z książką".


Politechnika Białostocka wspiera zbiórkę żywności Caritas

23.11.2020, 17:10

Caritas, ze względu na pandemię nie może prowadzić zbiórek w sklepach. Dlatego Politechnika Białostocka postanowiła pomóc w zebraniu produktów na paczki świąteczne dla potrzebujących mieszkańców regionu.


"Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi" - akcja Radia Białystok i "Wspólnoty Polskiej"

24.11.2020, 04:57

Otwórzmy serca i osłodźmy święta tym, którzy mają trudniej. Do tej akcji może włączyć się każdy z nas. Polskie Radio Białystok ze Stowarzyszeniem "Wspólnota Polska" po raz kolejny organizuje akcję "Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi".


Wielka Brytania i Niemcy planują rozpocząć szczepienie przeciw Covid-19 już w grudniu

23.11.2020, 12:08

Opracowana przez firmy Pfizer i BioNTech szczepionka przeciw Covid-19 może być dopuszczona do użytku w Wielkiej Brytanii nawet w ciągu tygodnia - podał w niedzielę (22.11) wieczorem dziennik "Daily Telegraph". To oznaczałoby, że Wielka Brytania stanie się pierwszym państwem na świecie, w którym zacznie ona być stosowana.


Hotelarze chcą wiedzieć, czy w okresie świątecznym będą mogli przyjmować gości

21.11.2020, 15:12

Hotelarze chcą jak najszybciej poznać związane z ich branżą plany rządu dotyczące wprowadzanych obostrzeń na święta Bożego Narodzenia i sylwestra. - Ta wiedza jest nam potrzebna już teraz - mówi dyrektor regionalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego i współwłaściciel hotelu w Augustowie Andrzej Burkiewcz.


Niedzielski: będę rekomendował, abyśmy spędzili święta w domach

20.11.2020, 09:03

Jako minister zdrowia, który odpowiada za zabezpieczenie zdrowia Polaków, będę rekomendował, abyśmy spędzili święta w domach z najbliższą rodziną, ale bez dalszych znajomych - zapowiedział w wywiadzie dla piątkowego (20.11) "Super Expressu" minister zdrowia Adam Niedzielski.


Białystok przygotowuje się do świąt Bożego Narodzenia

13.11.2020, 14:59

Kilka choinek, wśród nich największa na Rynku Kościuszki, ale też wiele ozdób świetlnych w różnych częściach miasta. Tak w tegorocznym okresie świątecznym będzie wyglądał Białystok.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok