Jak działa kalkulator OC/AC?

[Artykuł sponsorowany]

3.03.2021, 09:12, akt. 13:25


Jak działa kalkulator OC/AC?
Jak działa kalkulator OC/AC?

Chcesz płacić mniej za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne? Możesz poczynić znaczne oszczędności – nawet do 50%. Musisz tylko porównać oferty poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych, zamiast podejmować przypadkową decyzję. Z pomocą przychodzi kalkulator OC/AC. Poznaj zasadę jego działania i przekonaj się, że to naprawdę przydatne narzędzie.

Są kierowcy, którzy płacą wysokie składki na obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne – i nie zawsze ma to związek z dużym ryzykiem ubezpieczeniowym. Najczęstszą przyczyną jest wybór przypadkowej oferty lub korzystanie z oferty dotychczasowego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Od czego zależy cena ubezpieczenia OC?

Na wysokość składki obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego wpływa ryzyko, z jakim wiąże się dany kierowca. To niezwykle istotna kwestia dla ubezpieczyciela, ponieważ to on przejmuje na siebie odpowiedzialność finansową za szkody drogowe wyrządzone przez sprawcę. Dlatego im wyższe ryzyko, tym wyższa składka OC.

Na samo ryzyko ubezpieczeniowe składa się wiele elementów. Wśród nich można wymienić m.in.:

·         wiek kierowcy

·          miejsce zamieszkania

·         marka pojazdu

·         pojemność silnika.

Część ubezpieczycieli uwzględnia również mniej oczywiste czynniki, np. liczbę dzieci, stan cywilny.

Jak to wygląda w praktyce? Okazuje się, że dobrej pozycji znajdują się kierowcy w wieku 36-45 lat, którzy mają rodziny. Dla ubezpieczycieli to najbezpieczniejsza grupa, która nie jeździ ryzykownie. Dlatego to właśnie oni mogą liczyć na niskie składki obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego.

Więcej na temat cen polisy możesz dowiedzieć się z artykułu dostępnego pod adresem https://rankomat.pl/ubezpieczenie-oc.

Cenę OC obniżysz dzięki kalkulatorowi…

Jeżeli wysokość składki obowiązująca u dotychczasowego ubezpieczyciela nie odpowiada ci, możesz rozejrzeć się na alternatywnymi ofertami. Nie musisz jednak zbierać informacji samodzielnie – z pomocą przychodzi kalkulator OC pojazdu, który działa na bardzo prostej zasadzie.

Cała procedura wyliczania przykładowych składek sprowadza się do zaledwie kilku kroków. Musisz jedynie:

·         wypełnisz formularz – podając swoje dane i dane pojazdu

·         oczekujesz na informację zwrotną

·         analizujesz dostępne oferty.

Warto pamiętać, że zaawansowane kalkulatory OC są połączone z systemami konkretnych towarzystw ubezpieczeniowych. Przynosi to dodatkową korzyść: po wprowadzeniu danych i wybraniu konkretnej oferty będzie można od razu podpisać umowę i skorzystać z polisy na tych samych warunkach cenowych.

Dlatego tak ważne jest, aby w formularz kalkulatora wpisywać wyłącznie wiarygodne dane. Tylko dzięki temu uzyskasz realną wycenę ubezpieczenia, co pozwoli na wybór faktycznie opłacalnej polisy.

Należy przy tym podkreślić, że korzystanie z takiego kalkulatora OC jest bezpłatne. Jako ubezpieczający nie płacisz żadnej prowizji. Kalkulacja dokonywana jest bez żadnych kosztów. Dlatego tym bardziej warto wykorzystać internetowe narzędzie, aby zacząć oszczędzać. 

 
 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Szpiedzy, wielka historia i miłość

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok