Biżuteria z kryształami Swarovskiego. Czym się wyróżnia?

[Artykuł sponsorowany]

5.05.2021, 14:34, akt. 14:36


Biżuteria z kryształami Swarovskiego. Czym się wyróżnia?
Biżuteria z kryształami Swarovskiego. Czym się wyróżnia?

Swarovsky to austriacka firma z ponad stuletnią tradycją, która zrewolucjonizowała technologię obróbki kryształów. Do dziś jej kryształy cenione są za swój niepowtarzalny blask, którego próżno szukać u konkurencji. Z tego też powodu biżuteria z kryształami Swarovskiego uznawana jest za najbardziej prestiżowy, najbardziej efektywny prezent, jaki można podarować drogiej osobie. 

  1. Kryształy Swarovskiego: czym się wyróżniają? 
  2. Historia firmy Swarovskiego
  3. Kolczyki i bransoletki z kryształami Swarovskiego

Kryształy Swarovskiego: czym się wyróżniają?

Biżuteria linii Crystals from Swarovski przede wszystkim cechuje się wysoką brylancją, czyli zjawiskiem świetlnym postrzeganym dla naszego oka jako iskrzące się odbicia promieni świetlnych. Kryształy Swarovskiego to jedne z najbardziej pożądanych kamieni szlachetnych w branży jubilerskiej, regularnie wykorzystywane w kreacjach słynnych projektantów, takich jak Christian Dior, Giorgio Armani czy Jean Paul Gaultier. Bransoletki, kolczyki czy ubrania zdobione kryształami od Swarovskiego olśniewają niezwykłym blaskiem i uznawane są za niezwykle luksusowe. Biżuteria z kryształami Swarovskiego odznacza się też dużą różnorodnością, jak w przypadku linii Aurora Borealis zachwycającej efektami świetlnymi czy też Blue Comet, która hipnotyzuje głębią błękitu.

Historia firmy Swarovskiego

Założycielem firmy był Daniel Swarovski, szlifierz pochodzący z Czech, który w 1892 roku opatentował elektryczną maszynę do szlifowania kryształu. Właśnie to urządzenie miało zrewolucjonizować branżę jubilerską i przyczynić się do niezwykłej precyzji szlifów, które możemy dziś podziwiać. Precyzji tej nie mógł uzyskać nawet najlepszy mistrz szlifierski. Daniel Swarovski nie poprzestał na swoim rewolucyjnym patencie, ale w 1895 roku przeniósł się do miejscowości Wattens w Austrii, gdzie znalazł doskonałe warunki dla swojej fabryki, przede wszystkim wodę do produkcji energii. Tak rozpoczęła się historia marki Swarovski, która dziś, w prawie 130 lat później, zachwyca świat i wzbogaca go o piękno i poczucie luksusu płynące z głębi wielobarwnych kryształów.

Do dziś można nazwać austriacką firmę mianem rodzinnej, ponieważ największe udziały ma w niej prawnuk założyciela, Gernot Langes-Swarovski. Działa ona w ponad 170 krajach, w tym w Polsce, oraz zatrudnia ponad 31 tysięcy pracowników. Swarovski to nie tylko firma, ale też marka w pełnym tego słowa rozumieniu - kreująca trendy, nie bojąca się nowatorskich rozwiązań, funkcjonująca w kulturze i świadomości konsumentów na całym świecie. Zawsze też chętnie odwołująca się do swoich korzeni: w Wattens, austriackiej miejscowości, gdzie w 1895 przybył Daniel Swarovski wraz z rodziną, w stulecie tego wydarzenia otworzono słynne muzeum Kristallwelten, odwiedzane rocznie przez 700 tys. turystów.

Kolczyki i bransoletki z kryształami Swarovskiego

Biżuteria produkowana we współpracy z firmą Swarovski to zawsze produkty najwyższej jakości, w ekskluzywnych oprawach z kruszcu wysokiej próby (z reguły 925). Wiele oryginalnych wyrobów biżuteryjnych z kryształami Swarovskiego, w tym kolczyki, bransoletki czy pierścionki, znaleźć można w sklepie Arande. Firma ta jest certyfikowanym partnerem słynnego producenta, o czym zaświadcza Certyfikat Autentyczności oraz pieczęć Swarovski Seal. Jest to zabezpieczenie z unikalnym identyfikatorem, który sprawdzić można na stronie Swarovskiego. Wieloletnia współpraca firmy Arande i Swarovski sprawia, że kreacje Arande doskonale oddają najnowsze trendy ze świata mody, prezentując doskonałą jakość wykonania i oryginalność pomysłu.

https://arande.pl/store/

 
 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Podlaskie To Tu

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok