Jagiellonia Białystok – zapowiedź nowego sezonu!

[Artykuł sponsorowany]

19.07.2021, 09:23, akt. 09:24


Jagiellonia Białystok – zapowiedź nowego sezonu!
Jagiellonia Białystok – zapowiedź nowego sezonu!

Jagiellonia Białystok na starcie kampanii 2021/2022 nie jest faworytem do walki o mistrzostwo Polski, ani nawet europejskie puchary, jednak po ostatnich ruchach transferowych nie można tej drużyny lekceważyć. Na stadion przy ulicy Słonecznej wrócił między innymi Michał Pazdan, czy też Dani Quintana, a na ławce po raz kolejny pojawi się w roli trenera - Ireneusz Mamrot. Czy powrót do przeszłości okaże się w tym przypadku strzałem w dziesiątkę?

Jagiellonia w poprzednim sezonie

Piłkarze Jagiellonii Białystok zakończyli rozgrywki w minionej kampanii na dziewiątym miejscu. Bez wątpienia był to wynik poniżej oczekiwań, dlatego też nie może nikogo dziwić fakt, że w klubie zdecydowano się na poważne zmiany.

Głównym problemem Jagiellonii Białystok w poprzednim sezonie była defensywa. 48 straconych bramek z 30 rozegranych spotkaniach, to drugi najgorszy wynik w całej stawce. Gorzej w tym aspekcie zaprezentowało się tylko Podbeskidzie, które spadło z Ekstraklasy. Być może właśnie dlatego do drużyny został sprowadzony Michał Pazdan, który swoim doświadczeniem ma pomóc w odnalezieniu odpowiedniego balansu.

Jeśli szukać gdzieś pozytywów z ubiegłego sezonu, to za taki można uznać grę na własnym boisku, ponieważ Jagiellonia wywalczyła 23 z 37 punktów przy ulicy Słonecznej. W klasyfikacji domowej piłkarze z Białegostoku zajęli szóste miejsce. Zdecydowanie gorzej było na wyjazdach, gdzie słabiej od nich wypadły tylko dwie ekipy. Jaga z 15 rozegranych delegacji przywiozła zaledwie 14 punktów i to właśnie aspekt gry na wyjazdach kosztował ich brak walki o europejskie puchary.

Zakłady bukmacherskie - Jagiellonia w kampanii 2021/2022

Na starcie rozgrywek Jagiellonia Białystok z pewnością nie ma najmocniejszej kadry, jednak kursy proponowane przez analityków zakładów bukmacherskich są tutaj sporym zaskoczeniem. Jaga w klasyfikacji końcowej zajmuje dopiero 11. pozycję w kolejności, a większe szanse na wywalczenie tytułu mają między innymi Wisła Kraków czy Cracovia, które w poprzedniej kampanii do samego końca biły się o utrzymanie w Ekstraklasie.

Na podstawie oferty zakładów bukmacherskich PZbuk można stwierdzić, że Jagiellonii bliżej będzie do walki o utrzymanie, niż o mistrzostwo Polski. Podopieczni Ireneusza Mamrota zajmują ósmą lokatę w klasyfikacji faworytów do spadku z ligi, a przypomnę, że po reformie rozgrywek z Ekstraklasą w kampanii 2021/2022 pożegnają się aż trzy zespoły.

Fakt, że Jagiellonia nie jest doceniana przez zakłady sportowe, będzie można obrócić w siłę tego zespołu. Oferty z pewnością na początku będą odnosić się w pewnym sensie do kursów długoterminowych, dlatego też będzie można znaleźć kilka interesujących przeliczników na pierwsze kolejki. Moim zdaniem Jaga bez wątpienia zakończy rozgrywki przynajmniej w czołowej ósemce Ekstraklasy.

Jagiellonia ostatnio zremisowała w sparingu!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

 
 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

REKLAMA
Nowy tytul

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok