Angielski online jako kurs od podstaw: czy to dobry sposób nauki języka?

[Artykuł sponsorowany]

27.08.2021, 11:19, akt. 12:21


Angielski online jako kurs od podstaw: czy to dobry sposób nauki języka?
Angielski online jako kurs od podstaw: czy to dobry sposób nauki języka?

Szkoły językowe online stały się bardzo popularne. Możemy dzięki nim nie tylko uczyć się języka bezpiecznie, ale także uczestniczyć w zajęciach praktycznie wszędzie, gdzie jesteśmy. Jednak czasem na myśl nasuwa się nam pytanie, czy nauka języka angielskiego online od podstaw jest możliwa i ma szansę powodzenia? Czy kursy językowe, które odbywają się przez internet, pozwolą nam na zdobycie certyfikatu językowego? Czy zajęcia zdalne pozwalają na kompleksową naukę? Sprawdźmy.

Kurs angielskiego online - co wybrać?

Decydując się na lekcje języka angielskiego online, warto wybrać szkołę, która pozwoli nam na kompleksowe uczenie się języka. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że możemy zacząć naukę w dowolnym momencie, niezależnie od naszego poziomu zaawansowania.

Możemy zapisać się na lekcje od podstaw, ale nie ma przeszkód, by rozpocząć naukę na poziomie zaawansowanym, by na przykład przygotować się do egzaminów językowych. Dobrym przykładem szkoły, która pozwala na swobodną naukę języka w sposób dopasowany do potrzeb uczniów, jest Tutlo. Firma oferuje kurs języka angielskiego, który został stworzony z myślą o osobach, które potrzebują kursów na różnym poziomie zaawansowania.

Nauka języka online od podstaw

Nauka angielskiego przez internet to rozwiązanie bardzo wygodne. Przede wszystkim mamy możliwość łatwego dopasowania zajęć do naszych codziennych obowiązków. Co za tym idzie, nawet osoby, które nie narzekają na brak zajęć, mogą znaleźć dwadzieścia minut dziennie na naukę języka. Dlaczego właśnie dwadzieścia minut? Bo tyle wynosi czas, w którym nasz mózg potrafi pracować z maksymalną koncentracją.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć zajęcia w bloki o długości czterdziestu czy sześćdziesięciu minut. Jeśli zależy nam na intensywnej nauce języka angielskiego przez internet, to możemy poświęcić więcej czasu na podstawy, by szybciej zauważyć postępy.

Kolejna kwestia to dostępność lektorów i native speakerów. Szkoła językowa online pozwala nam na swobodny wybór osoby, z którą chcemy się uczyć. Na początku warto postawić na polskiego lektora, który będzie stopniowo przeprowadzał nas przez kolejne etapy nauki języka, a gdy dojdziemy do momentu, kiedy będziemy czuli się na tyle swobodnie, by zacząć rozmawiać tylko w języku angielskim, dobrze, byśmy skorzystali z lekcji z native speakerem.

Po pierwsze będzie nam łatwiej uczyć się i poznawać akcenty, które różnią się w zależności od tego, z jakiego regionu pochodzi native speaker, a po drugie jeszcze łatwiej będzie nam pokonać strach przed komunikacją w języku obcym. Zajęcia odbywają się metodą jeden na jeden, co oznacza, że nie musimy obawiać się pomyłek na oczach grupy. Nasz nauczyciel zawsze nas poprawi, zwróci uwagę na źle położony akcent czy niewłaściwą konstrukcję naszej wypowiedzi.

Nauka języka angielskiego każdego dnia

To, co przemawia za uczeniem się języka w szkole językowej online to możliwość wzięcia udziału w zajęciach każdego dnia. Ponieważ lekcje mogą odbywać się od poniedziałku do soboty, od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych, możemy każdego dnia znaleźć dwadzieścia minut na powtórzenie wybranego materiału czy też poznanie nowego.

Jest to opcja idealna dla osób, które zawsze miały problem ze znalezieniem chwili na naukę języka angielskiego i przekładały kolejne zajęcia. Lekcje online docenią też osoby, które zwykle mają bardzo napięty grafik. Mogą one z góry zaplanować, o której godzinie będą odbywać się zajęcia, a znalezienie 20 minut na pewno będzie dla nich o wiele mniejszym wyzwaniem, niż znalezienie godziny czasu wolnego w ciągu dnia.





















 
 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok