Jak wysłać przesyłkę w InPost?

[Artykuł sponsorowany]

10.09.2021, 13:14, akt. 13:16


Jak wysłać przesyłkę w InPost?
Jak wysłać przesyłkę w InPost?

Paczkomaty są bardzo popularną metodą wysyłki wszelakiej maści paczek, aż 89% badanych wybiera je jako najczęstszą formę dostawy. Są one bardzo komfortowe w użytkowaniu. Dzięki nim można nadać paczkę o dowolnym czasie, a więc nie trzeba czekać na kuriera. Zapewniają nam więc niezwykłą mobilność oraz swobodę w działaniu. Warto również podkreślić fakt, iż tego rodzaju usługi są również atrakcyjne cenowo. Przesyłki można nadawać oraz odbierać przez wszystkie dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Co ważne, w całym kraju jest ich ogromna ilość. Dla niektórych osób w dalszym ciągu cała procedura nadawania paczek okazuje się problematyczna.

W jaki sposób przygotować paczkę do wysyłki?

Wysyłanie paczek w InPost jest bardzo proste, aczkolwiek niezależnie od wybranej metody, przesyłka musi być zawsze odpowiednio przygotowana. Powinniśmy ją więc dokładnie zabezpieczyć, aby przedmioty przez nas wysyłane nie uległy uszkodzeniu. Do tego celu sprawdzi się idealne folia bąbelkowa czy papier, natomiast wolne miejsce w paczce powinniśmy uzupełnić starymi gazetami. Przedmioty nie powinny bowiem przemieszczać się w paczce. Karton służący za opakowanie musi być nieuszkodzony. Pamiętajmy o dokładnym owinięciu go taśmą.

Jak nadać paczkę w InPost?

InPost proponuje swoim klientom aż trzy sposoby nadawania paczek:

1. InPost Szybkie Nadawanie

Pakujemy paczkę i określamy jej wymiary w celu dobrania gabarytu przesyłki. W kolejnym kroku wchodzimy na stronę https://inpost.pl/SzybkieNadania/, po czym wybieramy, w jaki sposób nasz odbiorca ma odebrać przesyłkę. Może to zrobić w Paczkomacie, punkcie obsługi paczek czy też może otrzymać paczkę kurierem pod wskazany adres. Kiedy już wybierzemy jedną z opcji, musimy wpisać adres nadawcy, odbiorcy czy też wybrać właściwy Paczkomat albo punkt obsługi paczek. Następnie opłacamy przesyłkę. Kiedy nasza płatność zostanie zaksięgowana, wówczas otrzymamy etykietę do wydrukowania oraz naklejenia na przesyłkę. Zanosimy naszą paczkę do Paczkomatu i nadajemy (przez aplikację mobilną albo Paczkomat). Pamiętajmy o zamknięciu drzwiczek skrytki.
 
2. W Paczkomacie przez aplikację mobilną InPost Mobile, bez etykiety 
 
Możemy także wybrać opcję nadania paczki bezpośrednio w Paczkomacie, jeżeli nasza przesyłka jest już gotowa do wysłania pod wskazany adres. Do tego przyda nam się aplikacja mobilna InPostu. Poprzez aplikację wypełniany dane adresowe i opłacamy paczkę. Przy Paczkomacie wybieramy tylko właściwą opcję, po czym skanujemy kod QR.
 
3. W Managerze Paczek 
 
To świetna propozycja zwłaszcza dla osób, które dosyć często nadają przesyłki. Aby skorzystać z tej opcji, musimy założyć konto w Managerze Paczek, dzięki czemu szybko przejdziemy przez cały proces. Otrzymujemy etykietę, którą następnie naklejamy na paczce i wkładamy do paczkomatu, a więc ta metoda jest podobna do opcji „Szybkiego nadania".

Jak długo przesyłka czeka na odbiór w Paczkomacie InPost?

Jeśli paczka dotrze już do wskazanego przez nas miejsca, odbiorca zostanie o tym poinformowany poprzez sms albo email. Przeważnie paczka oczekuje na odbiór przez 48 godzin. Jeśli zdarzy się, iż nie zdążysz odebrać w wskazanym czasie zawsze masz mozliwość przedłużenia czasu odbioru, co można zrobić w aplikacji InPost Mobile. 

InPost śledzenie przesyłek

Śledzenie paczek w InPost jest niezwykle proste i nikomu nie powinno sprawić problemu. Do obserwowania jak wygląda podróż naszej paczki, musimy mieć jedynie numer przesyłki, jaka znajduje się na etykiecie pod kodem kreskowym. Wystarczy, że wprowadzimy go na stronie InPost i ukażą nam się wszelkie informacje dotyczące lokalizacji paczki. Co ważne, kod składa się z 24 cyfr. Możemy numer przesyłki przekazać również naszemu odbiorcy, aby i on mógł sprawdzać drogę przesyłki. Dodatkowo wsystkie swoje paczki masz też w aplikacji InPost Mobile. 

Dokąd można nadać paczkę w Paczkomacie?

Paczkomaty działają na terenie całego naszego kraju i stale zwiększa się ich liczba. Ich ogromną zaletą jest to, że dzięki nim paczki dostarczane są w błyskawicznym tempie. 

 

 
 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok