Praktyczne i eleganckie krzesła do salonu – jakie wybrać?

[Artykuł sponsorowany]

11.04.2022, 12:32, akt. 12:33


Praktyczne i eleganckie krzesła do salonu – jakie wybrać?
Praktyczne i eleganckie krzesła do salonu – jakie wybrać?

Aranżujesz salon i zastanawiasz się, jakie meble wybrać? Umeblowanie powinno być nie tylko praktyczne, ale i estetyczne – salon to wizytówka domu, musi zatem prezentować się wyjątkowo. Ważnym elementem każdego salonu są krzesła i odpowiednio duży stół. Z tego artykułu dowiesz się, jakie krzesła wybrać, aby cieszyć się praktycznym i efektownym elementem wnętrza.

Posiłki, odrabianie lekcji, praca na laptopie – możliwości wykorzystania krzeseł w salonie jest mnóstwo. Krzesła stanowią nieodzowny element wyposażenia salonu, zwłaszcza w sytuacji, gdy salon jest połączony z jadalnią bądź aneksem kuchennym. Dlatego też wybór odpowiednich krzeseł jest tak istotny.

Idealne krzesła do salonu – czyli jakie?

Stół i krzesła, podobnie jak inne meble w salonie, to zakup na lata. Przedmioty te powinny zatem cechować się trwałością i solidnością. Wybierając krzesła do salonu, zwróć zatem uwagę na ich konstrukcję oraz materiał wykonania. Ważne, aby były one wytworzone z wysokiej jakości, wytrzymałych surowców i materiałów. Jeśli chodzi o wygląd krzeseł, to powinny one współgrać z aranżacją salonu i designem pozostałych mebli. Na przykład, jeśli masz sofę obitą aksamitem, dobierz do niej krzesło welurowe https://halomeble.pl/317-krzesla-welurowe-aksamitne, które świetnie dopełni aranżację. Podobnie postępuj z kolorystyką – jeśli masz jasną kanapę czy fotele, dobierz do nich krzesła z jasnym obiciem. Pamiętaj przy tym, aby nie przesadzić – jeśli masz sofę czy fotele utrzymane w bardzo ciemnej kolorystyce, zdecyduj się na krzesła w jaśniejszym odcieniu, aby cała aranżacja nie sprawiała wrażenia przygnębiającej.

Odpowiedni rozmiar krzeseł

Krzesła muszą być również dobrane rozmiarowo do stołu, a także wzrostu i potrzeb domowników. Przyjmuje się, że siedzisko powinno znajdować się na takiej wysokości, aby dorosła osoba mogła na nim wygodnie siedzieć ze swobodnie opuszczonymi nogami i stopami stabilnie opierającymi się o podłoże. Zwróć też uwagę na oparcie – najlepsze jest takie, na którym możesz się komfortowo oprzeć całą powierzchnią pleców. Miej też na uwadze, aby nabyć odpowiednią liczbę krzeseł. Nie może ich być za dużo, ponieważ wówczas osoby siedzące obok siebie nie będą miały wystarczającej swobody poruszania się. Każdy użytkownik powinien móc bez problemu wstać z krzesła oraz czuć się na nim komfortowo podczas jedzenia czy konwersacji.

Krzesło tapicerowane – czy sprawdzi się w salonie?

Poza funkcjonalnością bardzo istotny jest wygląd krzeseł. Z tej przyczyny dużą popularnością cieszą się krzesła tapicerowane. Efektowne, starannie wykonane krzesła nadają wnętrzu elegancji, wyrafinowanego stylu i charakteru. Co istotne, możesz zdecydować się na modele tapicerowane w stylu minimalistycznym, które świetnie pasują do nowoczesnych wnętrz, a także wersje bardziej dekoracyjne lub stylizowane, które sprawdzą się np. w salonie klasycznym, retro czy eklektycznym.

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz, jak modnie urządzić wnętrze. Trendy na 2022. Sprawdź!


 
 

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok