Czym są spalacze tłuszczu?

[Artykuł sponsorowany]

20.06.2022, 12:29, akt. 12:32


Czym są spalacze tłuszczu?
Czym są spalacze tłuszczu?

Posiadanie pięknej sylwetki wymaga wielu wyrzeczeń. Pomimo och ponoszenia efekty nie zawsze są zadowalające. Niektóre osoby decydują się wówczas sięgnąć po suplementację, która pozwoli łatwiej uzyskać zamierzony stan. Popularne stały się zwłaszcza spalacze tłuszczu. Czym są takie substancje i na czym polega ich działanie?

Inhibitory, bardziej znane jako spalacze tłuszczu, są środkami pomagającymi w zbudowaniu pięknie wyglądającej sylwetki. Skuteczność dobrej jakości preparatów potwierdzają badania kliniczne i opinie trenerów personalnych. W szczególności poleca się je wtedy, gdy w procesie spalania tłuszczu pojawia się impas i trzeba go przełamać. O czym jeszcze warto wiedzieć jeśli chodzi o spalacze tłuszczu?

Spalacze tłuszczu: podstawowe fakty

Co przede wszystkim należy wiedzieć jeśli chodzi o spalacze tłuszczu? Najprościej ujmując są to suplementy diety, których zadaniem jest przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej. Ich działanie przebiega na trzech ważnych poziomach. Inhibitory tłuszczu:

  • Podnoszą poziom energii.
  • Przyspieszają metabolizm.
  • Sprzyjają stłumieniu apetytu.

Maksymalne działanie spalaczy tłuszczu możliwe jest wówczas, gdy towarzyszy mu duży wysiłek fizyczny podczas treningu.

Rodzaje spalaczy tłuszczu

Jakie są najważniejsze rodzaje spalaczy tłuszczu? Najczęściej spotyka się tutaj dwie klasyfikacje. Pierwsza z nich dzieli inhibitory na:

  • Lipolityczne spalacze tłuszczu, czyli m.in. L-karnityna i zielona herbata, które odpowiadają za przyspieszenie reakcji w komórkach tłuszczowych.
  • Termogeniczne spalacze tłuszczu, czyli substancje podnoszące temperaturę, które wymuszają na organizmie szybsze spalanie kalorii. Przykładem może być kofeina.

Spalacze tłuszczu można podzielić także na:

  • Sztuczne spalacze tłuszczu, czyli inozytol, L-karnityna, chrom, lecytyna, kwasy Omega i inne.
  • Naturalne spalacze tłuszczu w postaci zielonej, czerwonej lub czarnej herbaty, czosnek, ocet jabłkowy, witamina C, cynamon, błonnik i inne.

Efekty stosowania spalaczy tłuszczu

Efekty stosowania spalaczy tłuszczu możliwe są dzięki temu, że zwiększony zostaje wydatek energetyczny. Mówiąc prościej: organizm zużywa w danej sytuacji więcej kalorii, niż zwyczajnie powinien.

Dodatkowymi efektami oprócz szybszego spalania tłuszczu są wzrost ilości energii podczas treningu i mniejsza podatność na odczuwanie zmęczenia.

Warto przy tym wiedzieć, że zastosowanie spalaczy tłuszczu w trakcie treningu musi pojawić się w odpowiednim momencie. Dodatkowo konieczna jest świadomość co do tego, że suplementacja w spalacze tłuszczu jest jedynie dodatkiem. Podstawowymi elementami w dochodzeniu do pięknej sylwetki są realizacja planu treningowego i przestrzeganie właściwie dobranej diety.

Spalacze tłuszczu: przeciwwskazania

Jakie są przeciwwskazania jeśli chodzi o stosowanie spalaczy tłuszczu? Przede wszystkim nie wolno zwiększać dawki zalecanej przez producenta. Nie sprawi to, że zaczniesz chudnąć szybciej, a może być niebezpieczne. Nie należy też korzystać z takich preparatów wówczas, gdy ma się problemy z układem sercowo-naczyniowym.

 
 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok