Wszystko, co musicie wiedzieć o lokalizacji telefonu

[Artykuł sponsorowany]

21.06.2022, 17:38, akt. 17:39


Wszystko, co musicie wiedzieć o lokalizacji telefonu
Wszystko, co musicie wiedzieć o lokalizacji telefonu

Nikogo nie powinien zdziwić fakt, że wciąż wiele ludzi chce mieć pełną kontrolę nie tylko nad swoim telefonem, ale również nad telefonem kogoś innego. Zazwyczaj to zmartwione mamy, które chcą trzymać rękę na pulsie i wiedzieć, gdzie wybiera się ich dziecko. Czasami to zazdrosne żony albo mężowie. Innym razem my sami pragniemy kontrolować samych siebie, bo często coś gubimy. A czasem chcemy po prostu dmuchać na zimne i wiedzieć, gdzie znajduje się nasz telefon, w razie, gdyby ktoś nas okradł. Każdy powód jest dobry, aby skorzystać z lokalizacji telefonu. Ale jest w tej kwestii sporo nieścisłości i o pewnych rzeczach wciąż wie niezbyt wiele osób, efektem tego są liczne oszustwa. Zobaczcie wszystko, co musicie wiedzieć o lokalizacji.

Lokalizacja telefonu - co trzeba wiedzieć?

Zazwyczaj w tym temacie pojawiają się dwie palące kwestie. Pierwsza brzmi: czy lokalizowanie telefonu po numerze jest możliwe. Druga kwestia to: po co korzystać z lokalizatora? I obie te kwestie chcemy jak najbardziej wyczerpująco wyjaśnić.

Po pierwsze - lokalizowanie telefonu komórkowego jedynie po numerze telefonu jest możliwe. Z tym, że to działanie, które zarezerwowane dla policji i służb specjalnych. Nikt nie jest w stanie założyć strony, która mogłaby to oferować. To często wykorzystanie specjalistycznego sprzętu do ustalenia miejsc logowań danego telefonu, dzięki czemu można stworzyć mapę pobytu właściciela telefonu. I to są takie sprzęty, których zwykły Kowalski nie może sobie od tak zainstalować, od tak z nich skorzystać i tak po prostu, po numerze telefonu, dać nam na ten temat informacje. To coś absolutnie nierealnego, a jednak ciągle się to reklamuje w Internecie, a ludzie chętnie z takich rozwiązań korzystają. "Przecież to zaledwie kilka złotych, kilka kliknięć, zaraz będę wszystko wiedział". Potem okazuje się, że nie działa. "Trudno, te kilka złotych można jakoś odżałować, nic się nie stało". O sprawie zapominamy, przechodzimy nad nią do porządku dziennego. Do czasu, kiedy przychodzi pierwsza, ukryta opłata, jaka była drobnym druczkiem zawarta na stronie. Wtedy zaczyna się problem...

Druga kwestia to rozważania, komu potrzebny jest taki lokalizator i wydaje się, że we wstępie dokładnie wyjaśniliśmy tę kwestię. Tak naprawdę lokalizator jest dla tego, kto chce z niego skorzystać. A to jest cały wachlarz osób, które mają swoje własne potrzeby, które ich ku temu popychają. Namierzanie to coś, po co sięgają matki, ojcowie, żony, mężowie, dziadkowie, a także każdy jeden człowiek, który chce mieć kontrolę nad swoim telefonem w razie losowych wypadków. Ale skoro lokalizowanie po numerze telefonu nie jest możliwe to... jak oni to robią?

Namierzanie telefonu - jak lokalizować?

Lokalizowanie telefonu jest jeszcze prostsze niż się wam wydaje. Wystarczy zainstalować aplikację, która zajmuje się tylko i wyłącznie zbieraniem danych o lokalizacji. Aplikacji na rynku jest wiele (my akurat polecamy lokalizo.pl) i wystarczy je zainstalować, aby mieć pełen podgląd. Wiele z nich ma również dodatkowe funkcje np. zbierają połączenia czy SMS-y przychodzące i wychodzące. Nie jest tak spektakularnie, jak namierzanie po numerze telefonu, ale z pewnością dużo bardziej skutecznie i często bez ukrytych kosztów, ponieważ firmy, które proponują takie rozwiązania - mają jasne, przejrzyste cenniki bez ukrytych kosztów. Zdecydowanie warto decydować się na takie metody, które nie sprawią, że pod koniec miesiąca będziemy mieli do zapłacenia kilkaset złotych więcej na rachunku od operatora.

 
 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok