Oprawy hermetyczne liniowe – innowacyjne rozwiązania dla przemysłu i magazynów

[Artykuł sponsorowany]

28.04.2023, 15:09, akt. 15:10


Oprawy hermetyczne liniowe – innowacyjne rozwiązania dla przemysłu i magazynów
Oprawy hermetyczne liniowe – innowacyjne rozwiązania dla przemysłu i magazynów

Aby sprostać wymaganiom branży przemysłowej, konieczne jest zastosowanie innowacyjnych rozwiązań, które usprawniają różne procesy. We współczesnych halach produkcyjnych i magazynach można spotkać się m.in. z oprawami hermetycznymi liniowymi. To świetny przykład na to, jak można w prosty sposób dopasować przestrzeń przemysłową do własnych potrzeb.

Co to jest oprawa hermetyczna liniowa?

Oprawy hermetyczne liniowe stanowią rodzaj oświetlenia, z którym można spotkać się w wielu miejscach. Najczęściej jednak znajdują one zastosowanie w przemyśle, gdyż są zaprojektowane z myślą o pracy w trudnych warunkach. Dzięki swojej solidnej budowie oprawy hermetyczne liniowe są odporne na wilgoć, kurz i inne zanieczyszczenia, jak również na duże wahania temperatury. Oświetlenie tego typu charakteryzuje się bardzo szczelną konstrukcją, przez co nawet najmniejsze obiekty nie są w stanie przedostać się do środka. Zazwyczaj jest ono wykonane z materiałów odpornych na korozję, takich jak aluminium i tworzywa sztuczne.

Do czego stosuje się oprawy hermetyczne liniowe?

Oprawy hermetyczne liniowe to oświetlenie, które charakteryzuje się bardzo dużą uniwersalnością, a przez to też – szerokim zakresem zastosowania. Oprawy tego typu są powszechnie wykorzystywane w przemyśle spożywczym, magazynach, na parkingach, w garażach, piwnicach i w innych pomieszczeniach użytkowych. Można je zakupić w różnych rozmiarach i kształtach, dzięki czemu mogą być z powodzeniem umieszczone nawet w najbardziej wymagających miejscach. Tego typu produkty są dostępne m.in. w sklepie internetowym Elus.

Rodzaje opraw hermetycznych liniowych

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, oprawy hermetyczne liniowe dostępne są w kilku różnych wariantach. Do najpopularniejszych z nich należą:

  • Oprawy hermetyczne LED – są wyposażone w światła LED, charakteryzujące się niskim poborem mocy i długą żywotnością. Jest to jeden z najchętniej wybieranych rodzajów ze względu na energooszczędność i ekologiczność.
  • Oprawy hermetyczne T8 – są wyposażone w tradycyjne świetlówki T8, które są powszechnie wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu i w pomieszczeniach biurowych. Są one dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, dzięki czemu z łatwością można je dostosować do indywidualnych potrzeb. Sporą zaletą jest także duża intensywność światła.
  • Oprawy hermetyczne T5 – są wyposażone w świetlówki T5, które są nieco cieńsze niż T8 i są bardziej energooszczędne. Najczęściej stosuje się je w niskich pomieszczeniach, takich jak piwnice, magazyny i garaże.
  • Oprawy hermetyczne z kloszem – są wyposażone w specjalne klosze, najczęściej wykonane z tworzywa sztucznego lub szkła. Ich zadaniem jest zapewnienie jeszcze lepszej ochrony przed wilgocią i zanieczyszczeniami pochodzącymi z zewnątrz.
  • Oprawy hermetyczne natynkowe – ich konstrukcja pozwala na umieszczenie opraw na powierzchni ściany lub sufitu. Największą zaletą jest bardzo prosty i szybki montaż.
  • Oprawy hermetyczne wpuszczane – w przeciwieństwie do opraw natynkowych montuje się je w suficie lub w ścianie, jednak oferują podobne korzyści.


 
 

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok