Radio Białystok | Patronaty | Earl Thomas w projekcie gospel - koncert w Suwałkach

Earl Thomas w projekcie gospel - koncert w Suwałkach

21.11.2018

Potężna dawka pozytywnej energii, niezmiernej żywiołowości i entuzjazmu to podstawowe cechy muzyki gospel.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

W środę, 21 listopada w Sali im. A. Wajdy sporą dawką żywiołowych brzmień i pięknych melodii podzieli się z suwalczanami amerykański wokalista, bluesman Earl Thomas. Tym razem w odsłonie gospel a capella.Środa, 21.11.2018, godz. 19:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 30 zł bilety.soksuwalki.eu lub w kasie SOK Earl Thomas pochodzi z amerykańskiego stanu Tennessee. Z muzyką był związany od dziecka. Jego mama śpiewała gospel, a tata grał bluesa. Stąd muzyczne inklinacje Earla. Obdarzony mocnym głosem z charakterystyczną chrypką, niesamowitą sceniczną charyzmą i energią jest jak Rod Stewart, Tina Turner i Seal w jednym.

Tym razem zaprezentuje się w programie gospel. Usłyszymy utwory z albumu "Plantation Gospel" oraz stare Negro Spirituals z południowo-wschodniej części stanu Tennessee. Tradycyjnych pieśni przekazywanych z pokolenia na pokolenie nauczyły Earla jego matka i babka. Słuchał ich też wielokrotnie w kościele w rodzinnej miejscowości Pikeville. Jak mówi, pieśni te towarzyszą mu przez całe życie. Powstały z przykrych i smutnych doświadczeń ery niewolnictwa, opisują trudną walkę o prawa obywatelskie, opowiadają o pracy na polach bawełny, o nierównościach społecznych - słowem o wszystkim, co ważne dla Afro-Amerykanów.

Earl wystąpi z towarzyszeniem wokalnego tria a capella w składzie: Gerad Mcarthur, Paul Connor Mcarthur i Greig Taylor. Będzie to występ utrzymany w stylu "barbershop quartet", odnoszącego się do wieloletniej amerykańskiej tradycji męskich kwartetów wokalnych a capella.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok