Radio Białystok | Patronaty | Ogólnopolski Konkurs Literacki dla Młodzieży "Giętkie Pióro"

Ogólnopolski Konkurs Literacki dla Młodzieży "Giętkie Pióro"


W 150. rocznicę urodzin Stanisława Wyspiańskiego organizatorzy chcą upowszechniać twórczość czwartego polskiego wieszcza.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Trzyetapowy konkurs zakończy się Galą Finałową "Wyspiańskie Mikołajki", która odbędzie się 7 grudnia 2019 roku w Warszawie, podczas której zostanie wystawiony spektakl zrealizowany na podstawie najlepszego scenariusza.


Zgodnie z Regulaminem konkursu, by zostać laureatem Złotego, Srebrnego lub Brązowego Pióra i otrzymać atrakcyjne nagrody rzeczowe młodzież musi pokonać rówieśników w trzech etapach rozgrywek literackich:

I ETAP - WYSPIAŃSKIEGO "BĄDŹ JAK METEOR, JAK BŁYSKAŃCE", CZYLI WYPRZEDZIĆ SWOJĄ EPOKĘ - utwór w dowolnej formie literackiej do 1000 słów

II ETAP - WESELE 2019 - OPOWIADANIE NA PODSTAWIE WYBRANEGO WĄTKU/POSTACI DRAMATU WYSPIAŃSKIEGO - AUTORSKA INTERPRETACJA (objętość pracy maks. 4 strony A4)

III ETAP -  WESELE 2019 - SCENARIUSZ SPEKTAKLU TEATRALNEGO NA PODSTAWIE WŁASNEGO OPOWIADANIA (objętość pracy maksymalnie 30 stron A4, razem z didaskaliami i przypisami odautorskimi).


Udział w I etapie konkursu umożliwia uczestnictwo w kolejnych. Zgłoszenia utworów w dowolnej formie literackiej na I etap do 15 kwietnia 2019 roku.

Prace oceniać będzie niezależne jury złożone z pisarzy i przedstawiciela organizatora konkursu. Laureatom Złotego / Srebrnego i Brązowego Giętkiego Pióra zostaną przyznane specjalne statuetki, nagrody rzeczowe w postaci laptopa, tabletu i e-czytnika, a finaliści konkursu otrzymają dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Nagrodami rzeczowymi i dyplomami zostaną również obdarowani nauczyciele, którzy doprowadzą swoich uczniów do Finału Konkursu Literackiego o nagrodę "Giętkiego Pióra".

Najlepsze prace ze wszystkich etapów konkursu zostaną wydane w specjalnej pamiątkowej publikacji i będą również dostępne na stronie internetowej projektu.


Konkurs jest realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

KONKURS

"Miłość Ci nic nie wybaczy" Alek RogozińskiDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok