Radio Białystok | Patronaty | Białystok Model United Nations 2019

Białystok Model United Nations 2019

22.02.2019

Białystok Model United Nations 2019 to konferencja organizowana przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego we współpracy z Uniwersytetem w Białymstoku.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Odbędzie się na kampusie uniwersyteckim przy ul. Ciołkowskiego w dniach 22-24 lutego 2019.

Konferencje Model United Nations (MUN) są symulacjami obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ), które gromadzą wyjątkowych ludzi z całego świata. Na kilka dni uczestnicy wcielają się w dyplomatów ONZ, reprezentując jeden ze 193 krajów członkowskich i obradują w jednym z komitetów lub agencji wyżej wymienionej organizacji, np.: Radzie Bezpieczeństwa, Radzie Praw Człowieka, Komitecie Rozbrojenia lub Radzie Społeczno-Gospodarczej. W tym roku w wydarzeniu weźmie udział około 100 uczestników, pochodzących zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Celem dyskusji jest stworzenie rezolucji mających stanowić rozwiązanie najbardziej istotnych problemów współczesnego świata, np. zagrożeń płynących z konfliktu rosyjsko-ukraińskiego. Obrady odbywają się w języku angielskim, jednym z dwóch oficjalnych języków ONZ. Dzięki tego rodzaju spotkaniom, młodzież biorąca w nich udział doskonali więc także swoje umiejętności lingwistyczne.

Konferencje MUN przyciągają ambitnych licealistów i studentów z najbardziej renomowanych liceów i uniwersytetów z całego świata, szczególnie zainteresowanych polityką, stosunkami międzynarodowymi i ekonomią, dla których tego typu wydarzenia są szansą rozwoju.

Mogą oni nabywać w ten sposób nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim zdolności przemawiania, logicznego myślenia, współpracy, które są niezwykle ważnymi “umiejętnościami miękkimi” poszukiwanymi przez niemal każdego pracodawcę. Znaczącą część uczestników tych konferencji stanowią przyszli dyplomaci, prawnicy, pracownicy organizacji międzynarodowych.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok