Radio Białystok | Patronaty | Lubelska Federacja Bardów - koncert jubileuszowy z okazji 20-lecia

Lubelska Federacja Bardów - koncert jubileuszowy z okazji 20-lecia


Jubileuszowy koncert Lubelskiej Federacji Bardów odbędzie się w Białymstoku w piątek, 29 listopada.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.Piątek, 29 listopada, godz. 18:00-20:00

WOAK SPODKI przy ul. Św. Rocha 14, BiałystokLubelska Federacja Bardów to niezwykle energetyczna piwnica artystyczna. Jedyna w swoim rodzaju formacja proponująca własne rozumienie rozrywki. Sposobem organizacji pracy przypomina krakowską Piwnicę pod Baranami, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców.

Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów. Zarówno muzyka, jak i tekst są przeważnie dziełem członków zespołu. Oprócz utworów własnych wykonują piosenki z repertuaru Cohena, Dylana, Stinga, Okudżawy, a także skomponowane do słów Edwarda Stachury, ks.Twardowskiego i Jana Pawła II. Jest to oryginalna formacja estradowa.

Grupa istnieje od 1999 roku. Repertuar LFB składa się z kilkuset piosenek, bardzo różnych w charakterze. To pozwala zaistnieć jej zarówno w salach filharmonii z towarzyszeniem orkiestry, jak i zakręcić kilkutysięczną widownią Festiwalu Kultury Ekologicznej. Federacja czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów rocka i popu.

Wyjątkowa dbałość o stronę muzyczną (kunsztu dopełniają instrumenty smyczkowe) oraz tekstową doprowadziła do wykształcenia się stałej grupy oddanych fanów w kraju i za granicą. Piosenki Lubelskiej Federacji Bardów zapadają głęboko w muzyczne ucho. Najważniejsze występy w charakterze gwiazdy zanotowała Federacja podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot - Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy poezję".

Z sukcesem koncertowała w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie i wielokrotnie w Londynie. Swoje płyty grupa w cyklu dwuletnim, a nagrywa m.in. w studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, w studio Polskiego Radia Kraków i Polskiego Radia Lublin.

LFB to zespół składający się z samych wielkich osobowości scenicznych. Każdy z członków prowadzi z powodzeniem własną działalność artystyczną... a czasami spotykają się na wspólnych koncertach.

Wystąpią:

- Jan Kondrak - śpiew, kompozycje, teksty, prowadzenie

- Marek Andrzejewski - śpiew, gitara, kompozycje, teksty

- Piotr Selim - śpiew, kompozycje, instrumenty klawiszowe

- Katarzyna Wasilewska - śpiew, skrzypce.


Konieczna wcześniejsza rezerwacja biletów - tel. 501 485 333, facebook.com, lfb.lublin.pl.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

Mgły on-line w Polskim Radiu Białystok

W 9 tygodni po PodlasiuDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok