Radio Białystok | Patronaty | Festiwal Kultury Staropolskiej - Starosielskie Prezentacje

Festiwal Kultury Staropolskiej - Starosielskie Prezentacje


Fundacja Pro Anima - podobnie jak w roku ubiegłym - realizuje Festiwal Kultury Staropolskiej - Starosielskie Prezentacje.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Starosielskie Prezentacje - Festiwal Kultury Staropolskiej po raz pierwszy odbył się w 2019 r. na 100-lecie Starosielc i okazał się wyjątkowym przedsięwzięciem upamiętniającym ważne dla społeczności lokalnej rocznice, a przede wszystkim stał się platformą prezentacji artystycznych lokalnych zespołów i zaproszonych gości.

Idea prezentacji artystycznych jest zawarta w nazwie Starosielce, w której pobrzmiewa staropolskość, sielskość i związek z kulturą ludową i tradycyjną.

W 2020 r. obchodzony jest w Polsce rok Stanisława Żółkiewskiego (1547-1620) w związku z 400. rocznicą jego urodzin. Żółkiewski pełnił szereg najważniejszych urzędów w I Rzeczypospolitej: był sekretarzem królewskim, hetmanem polnym koronnym, kasztelanem lwowskim, wojewodą kijowskim, a w końcu hetmanem wielkim koronnym i kanclerzem wielkim koronnym. Stanisław Żółkiewski brał udział we wszystkich wojnach toczonych przez Rzeczpospolitą w drugiej połowie XVI wieku i początkach XVII wieku.

W związku z rocznicą jego urodzin wydarzenia artystyczne będą koncentrowały się na kulturze staropolskiej w okresie XVI-XVIII wieku.


W ramach Festiwalu odbędą się następujące wydarzenia:

12 września, sobota - 17:00, Msza Święta odpustowa (inaugurująca Festiwal) z oprawą muzyczną Schola Mulierum Sanctae Hedvigis i Schola Gregoriana Sancti Casimiri - Kaplica pw. Najświętszego Imienia Maryji przy ul. Szkolnej 2

20 września, niedziela - 19:00, Koncert pieśni rycerskich z okazji roku Stanisława Żółkiewskiego - Starosielskie Bractwo Śpiewacze - Aula przy ul. Szkolnej 2 - koncert z transmisją online

27 września, niedziela - 19:00 koncert z muzyką staropolską pt. "Corona Virginis Mariæ" Luthien Consort - kościół pw. św. A. Boboli - koncert z transmisją online.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej FiedorukDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE

31 października 2020

źródło: mat. org.

31 października 2020

źródło: mat. org.

31 października 2020

źródło: mat. org.

31 października 2020

źródło: mat. org.źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok