Radio Białystok | Patronaty | VI Soulwałki Gospel Workshop

VI Soulwałki Gospel Workshop

2.06.2023

Pierwszy weekend czerwca minie w Suwalskim Ośrodku Kultury pod znakiem warsztatów muzyki gospel. Warsztaty festiwalowe śpiewu gospel poprowadzi John Tillery wraz ze swoim chórem Living Sacrifice (USA).

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

To szansa na spotkanie z wielkimi artystami i wspólny występ na festiwalowej scenie. Nie wymagane jest doświadczenie - wystarczy pasja do śpiewania. W tym roku dodatkowym punktem programu będą warsztaty tańca z zespołem The Collectiff Project.2-4.06.2023 (piątek, sobota, niedziela) - WARSZTATY
4.06.2023 - KONCERT FINAŁOWY BILETY DOSTĘPNE NA bilety.soksuwalki.eu/rezerwacja.Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, obowiązują zgłoszenia - karty zgłoszeń odstępne są na soksuwalki.eu/class/warsztaty-vi-soulwalki-gospel-workshop.

VI Soulwałki Gospel Workshop - John Tillery "Make us one" to trzy dni wspólnego śpiewania Gospel i bezpośredni kontakt z wykonawcami światowej klasy. Poprowadzi je gwiazda tegorocznej edycji festiwalu, John Tillery (USA), znakomity dyrygent, solista, producent muzyczny oraz pastor, któremu towarzyszyć będą członkowie jego chóru Living Sacrifice.

Trzydniowe warsztaty tańca współczesnego
(dwie grupy wiekowe dzieci oraz 14+, dorośli)

Warsztaty Tańca  Nowoczesnego poprowadzi The Colectiff Project z USA. Grupa doświadczonych tancerzy i choreografów z Waszyngtonu, która działa wspólnie od 2019 roku, prowadzi warsztaty i spektakle tańca współczesnego i liturgicznego, popularnego w kościołach afroamerykańskich. Liderką grupy jest Megan Atkinson.

Taniec nowoczesny w wykonaniu The Collectiff Project jest to mieszanka wielu popularnych stylów tanecznych takich jak hip hop, disco dance, modern jazz, dancehall czy street dance. Wyróżnia się tym, że jest pozbawiony sztywnych zasad. Dzięki jego wszechstronności tancerz poznaje wiele technik i kroków, przez co zajęcia są bardzo rozwojowe.

Warsztaty obejmują naukę techniki tańca współczesnego, podstaw tańca klasycznego, improwizacji ruchowej, elementów tańca fizycznego i teatru tańca. Na zajęciach uczestnicy poznają swoje możliwości fizyczne oraz zakresy, które będą doskonalić i zwiększać poprzez dobór odpowiednich ćwiczeń i sekwencji ruchowych. Będą pracować nad gibkością, elastycznością ciała, koordynacją ruchową i siłą, prawidłową postawą ciała oraz efektywnością i wydajnością ruchu.

Efektem warsztatów jest nauka podstaw tańca współczesnego, ogólne roztańczenie uczestników, polepszenie ich sprawności ruchowej oraz zainteresowanie tańcem jako formą aktywności fizycznej.

Efekty warsztatów zostaną zaprezentowane podczas Koncertu Finałowego VI Soulwałki Gospel Workshop John Tillery 4 czerwca o godz. 18:00 w sali im. Andrzeja Wajdy. 

Trzydniowy warsztat wokalny GOSPEL
(dwie grupy wiekowe dzieci oraz +13, dorośli)

Wydarzenie jest otwarte dla każdego - młodzieży i dorosłych, profesjonalistów i pasjonatów amatorów. Nie są prowadzone przesłuchania kwalifikacyjne, organizatorzy nie wymagają umiejętności czytania nut ani doświadczenia, ani nawet znajomości angielskiego - teksty są tłumaczone w śpiewnikach, a utworów uczestnicy będą uczyć się ze słuchu. Jedyne warunki to pasja śpiewania i umiejętność dobrej zabawy.

Warsztaty to, oprócz nauki radosnych utworów Gospel pod okiem solistów i uznanych muzyków tego nurtu z USA i Polski, również występ podczas koncertu finałowego, który zwieńczy festiwal w niedzielę, 4 czerwca 2023. Razem z Johnem Tillery & Living Sacrifice, z Suwalską Orkiestrą Kameralną oraz zespołem Holy Noiz wystąpi Festiwalowy Chór Gospel złożony z uczestników warsztatów.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio Białystok
ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu LokalnegoDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE

2 czerwca 2023

źródło: mat. org.źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok