Radio Białystok | Patronaty | Program edukacyjny "Magiczny język. Pierwsze kroki do sztuki tańca"

Program edukacyjny "Magiczny język. Pierwsze kroki do sztuki tańca"

15.12.2024

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

W szkołach Białegostoku i okolic realizowany jest program edukacyjny dla najmłodszych pt. "Magiczny Język. Pierwsze kroki do sztuki tańca". Projekt, współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i realizowany przez Fundację Rozwoju Sztuki Tańca, ma na celu wprowadzenie dzieci w świat sztuki tańca. Pierwszy etap projektu rozpoczął się czerwcu, całość realizowana będzie do grudnia 2025 roku.

O projekcie

Co można wyrazić tańcem? Czym jest choreografia? Kim jest baletnica? Co to są puenty? Jak wyglądają tańce narodowe? Jakie są najbardziej znane utwory taneczne? Tego i innych zagadnień ze świata tańca już wkrótce dowiedzą się najmłodsi w wybranych białostockich szkołach.

"Magiczny Język. Pierwsze kroki do sztuki tańca" to wieloetapowy, innowacyjny program edukacyjny, który obejmuje pokazy taneczne, lekcje, warsztaty oraz spektakl taneczny, mający na celu wspieranie rozwoju kulturalnego i artystycznego zarówno dzieci, jak i nauczycieli.

Program łączy edukację teoretyczną i praktyczną z zakresu tańca i muzyki klasycznej, rozwijając umiejętności ruchowe i emocjonalne uczestników. W ramach projektu realizowane będą cztery kluczowe działania z udziałem pedagogów tańca oraz uczniów Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Białymstoku.

Co czeka dzieci podczas projektu?

W pierwszej fazie projektu wybrane klasy biorą udział w spotkaniach, podczas których oglądają pokazy etiud tanecznych oraz uczestniczą będą w moderowanej rozmowie z twórcami i pedagogami tańca.

W kolejnej odsłonie projektu, już od września, dzieci będą brały udział w pokazowych lekcjach tańca. Następnie chętni wezmą udział w cyklu bezpłatnych warsztatów, podczas których będą uczyć się interpretowania emocji poprzez ruch, poruszania się w układach tanecznych oraz tworzenia krótkich choreografii. Projekt zakończy się spektaklem tanecznym "Niebieska zasłona" w choreografii Karoliny Garbacik i reżyserii Pawła Chomczyka, opartym na opowieści dla dzieci Virginii Woolf.

Karolina Garbacik, pomysłodawczyni projektu, podkreśla:


Chcemy pokazać dzieciom, że taniec jest niezwykłym językiem. Magicznym. Wyjątkową sztuką, dzięki której możemy komunikować się bez słów, wyrażać emocje, kreować niezliczone światy. Taniec to połączenie ciała i umysłu oraz nieskończone możliwości twórczej ekspresji. A co więcej, jest to sztuka dostępna dla każdego. Każdy może tańczyć na swój sposób. Każdy może tworzyć i każdy w tańcu jest wyjątkowy. To bardzo ważny przekaz dla dzieci. Każde dziecko jest wyjątkowe i każde może tworzyć, ruszać się, być aktywnym, a dzięki temu szczęśliwszym i zdrowszym.


Do udziału w projekcie zaproszonych zostało 15 szkół podstawowych, a wszystkie działania skierowane są do uczniów klas 1-3. Wszystkie zajęcia, poza finałowym spektaklem, odbywać się będą na terenie szkół i są bezpłatne.

Więcej informacji o programie dostępnych jest na stronie frst.org.pl/magiczny-jezyk.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio Białystok
ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!Do pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok