Jakie będą festiwale w 2020 r. Z wiejskiego podwórza, Uptodate, Rock na bagnie, Tribalanga? !pod powierzchnią!

25 maja 2020

!pod powierzchnią! | Jakie będą festiwale w 2020 r. Z wiejskiego podwórza, Uptodate, Rock na bagnie, Tribalanga? !pod powierzchnią!

25.05.2020 Jakie będą festiwale w 2020 r. g.19

25.05.2020 Jakie będą festiwale w 2020 r. g.20

25.05.2020 Jakie będą festiwale w 2020 r. g.21

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Wiemy już coraz więcej jak będą wyglądać odmrażane powoli podlaskie festiwale muzyczne. Głównie on-line, ale może jeszcze się coś zmieni?  (skoro np. Warszawa być może pozwoli od 1 września na imprezy do 500 osób). 

 ROCK NA BAGNIE stawia głównie na kapele z naszego regionu: Monroe's Mysterious Death, Zimna Wojna, ZNBB, Bobcat, KMKZ, CELA NR 3,  Rollmeni, The Rebels, KRAIN i Londyn 70 oraz retransmisję koncertów z  tej imprezy z poprzednich lat: PRZECIW (2010), ADHD Syndrom (2011),  Bachor (2013), THE CORPSE (2014), THE ANALOGS (2015), IVO PARTIZAN  (2016), PO PROSTU (2017), ŁYDKA GRUBASA (2018), CLOSE AIR SUPPORT  (2019).

 Up To Date Festival - na alternatywnych twórców muzyki elektronicznej i rapu (kto wystąpi w  czasie widowisk muzycznych online spośród do tej pory ogloszonych  twórców Amandra live, Bedoes, Horse Meat Disco, Jakub Janicki "Intuitive  Mathematics", Kali Malone live, Lake Haze live, Mata, Pinch b2b DJ  Pete, Rafael Anton Irisarri live, Versalife live?  


FESTIWAL "Z wiejskiego podwórza" w Czeremsze - na folkowe legendy: Masala Soundsystem, Warsaw Village Band/Kapela ze Wsi Warszawa, Voo Voo Tęgie Chłopy i Czeremszyna. Jak będzie wyglądać Tribalanga Festival 2020 ?
O tym dziś z Barbarą Kuzub-Samosiuk, Jackiem Żędzianem, Jędrzejem Dondziłą i Nezarem Al-Shokliyą
Zapraszam odmrożony po 2 m-cach z audycją !pod powierzchnią! w tym tygodniu codziennie 19:00-22:00 w Polskie Radio Białystok


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Swiernalis !pod powierzchnią!

Pakowaliście już dziś na psycho-siłce ze Swiernalisem (i Roguckim)? Wyciskaliście emo-sztangę, pompowaliście bicki zwojów mózgowych, daliście wycisk tricepom prawej półkuli? Kaloryfer kształtuje się już na szyszynce? I przede wszystkim czy wydziela się muzyczna okscytocyna? ????

Dziś !pod powierzchnią! samouk pochodzący z Suwałk, artysta będący w przemianie,...Waterville, YUOS i Feral Atom !pod powierzchnią!

Oto białostoczanie, którzy ruszają na podbój świata, czy głównie dlatego śpiewają przede wszystkim po angielsku?
Waterville wydał Epkę w labelu Shore Dive Records z Brighton, muzykę tego zespołu można słuchać m.in.w australijskim radiu, a recenzje przeczytać w joyofviolentmovement.com

Z kolei YUOS Julianna Urszula Olańska - ma na koncie wspólny utwór ze...Nasza "amerykańska szeptucha" My Brightest Diamond !pod powierzchnią!

Nazywamy ją tu naszą "amerykańską szeptuchą", która jak do tej pory koncertując w Polsce, koncertowała wyłącznie na Halfway Festival. Dlaczego Halfway?

Czy będąc córką ewangelickiego pastora My Brightest Diamond (Shara Nova) traktuje swoje koncerty jak parareligijne misteria? Dlaczego ludzie płaczą na jej występach? W jaki sposób muzyka zapewnia...Utwory o matkach !pod powierzchnią!

Utwory o matkach, o miłości do nich, ale też o zmaganiu się z nimi, o pięknym/trudnym macierzyństwie oraz niesztampowe muzykujące matki/matki piosenkarki !pod powierzchnią!O klubach muzycznych w Białymstoku !pod powierzchnią!

Nie ma już Metra, Odeonu, Fabryki, Huty czy ACK-u, a są: Zmiana klimatu, BOK, Fomo, Sześcian, Opera i Filharmonia Podlaska, Gwint, Herkulesy, Podlaski Instytut Kultury, czy Gram off on

Co oferują nam dziś kluby muzyczne w Białymstoku? Z jakimi problemami się zmagają? Czy mają szansę wystąpić w nich lokalni twórcy, czy dopisuje publiczność? I teraz najgorętsze...Festiwal ¿Underground/Independent? 2020 !pod powierzchnią!

Sarmacja, Klipsy Panda i inni, czyli Festiwal ¿Underground/Independent? 2020 - z Maciejem Rantem z Białostockiego Ośrodka KulturyMaciej Sochoń aka Seasonal !pod powierzchnią!

1 białostocki człowiek, 10 płyt. Czym są "nieodwracane uszkodzenia" na tej najnowszej "Irreversible Damage", która właśnie ma swoją premierę, o czym jest 9 pozostałych ("Heading Nowhere", "Silent Sacrifice" czy "Hardly felt pulse")?
Maciej Sochoń aka Seasonal !pod powierzchnią!Michał Czarnecki !pod powierzchnią!

Na ulicy z gitarą jest jak wczesny Maleńczuk, zaabsorbowani podążamy za jego muzycznymi nowelkami (te historie sąsiedzkie, obserwacje rozwinięte do refleksji i wątki miłosne bez kolorów z komedii romantycznych), tworzy obserwacyjną poezję miejską, choć unika skojarzeń z poezją śpiewaną, nie bard i nie barber, a songwriter przycinający „subtelny zarost miasta” najczęściej...Nautilus tuż przed premierowym koncertem !pod powierzchnią!

Cztery charaktery, cztery żywioły, dwaj mc i dwaj producenci, reprezentanci dwóch pokoleń lat 80' i 90', jedno miasto, jedna pasja, wspólna wizja, jeden azymut. Spotkanie z zespołem Nautilus, czyli Lukasyno, Peres, Marek Kubik i Ayon (Damian Kozłowski)
 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn
Magdalena Pietruczak


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Kino "Świerkowa 1"!

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok