Festiwal Czeremcha 2021 !pod powierzchnią!

26 maja 2021

Koncert z okazji 25-lecia "Czeremszyny", fot. Monika Kalicka
Koncert z okazji 25-lecia "Czeremszyny", fot. Monika Kalicka

Jaki będzie tegoroczny Festiwal Czeremcha

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Jaki będzie ten oby-już-post-pandemiczny Festiwal Czeremcha (23-25 lipca)?  

Cały muzyczny program przedstawiłą Barbara Kuzub-Samosiuk z czeremszyńskiej „Podlaskiej Hodowli Muzyki Żywej” :)


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Muzyka starsza niż półwieczna w Europejskim Dniu Seniorów - z Romanem Kowalskim !pod powierzchnią!


Czy jeszcze dziś uruchamia Was muzyka starsza niż półwieczna?

Jesteś 50+ i wchodzisz za darmo na Up To Date Festival, zatem jego twórcy poniekąd okreslili dolny próg bycia seniorem. Stąd w Europejskim Dniu Seniorów posłuchamy !pod powierzchnią! muzyki nie młodszej, niż te pół setki lat.
A naszym przewodnikiem dziś po 20:00 będzie były dziennikarz...Filmowe Podlasie Atakuje! też muzycznie !pod powierzchnią!


Filmowe Podlasie Atakuje! 2021 też muzycznie :) po tej ścieżce dźwiękowej poprowadzą nas tuż przed finałem pełnoletniej edycji Maciej Rant i Monika Piskurevič

Sobota
SET I, godz. 18:00 (112′)

PRZECHADZKA, reż. Maciej Zalewski / 2020, spot, 4’16”
PRZECHERY – PROKRASTYNACJA, reż. Mariusz Bek / teledysk, 3’35” (produkcja...Maja Chmurkowska i Projekt 4:0 !pod powierzchnią!


W czasie symbolicznego przełomu połowy życia, w okrągłe urodziny, można kupić sobie czerwony wyścigowy samochód, związać się z kimś o połowę młodszym, zacząć skakać na bungee, a można też celebrować ten moment – artystycznie.
Projekt 4:0 stworzyła Maja Chmurkowska (Zerova, Plac zabaw, Mya) na jeden (urodzinowy) koncert. Opowiada o nim !pod powierzchnią!
...Utwory o rzekach tuż przed Światowym Dniem Rzek z hydrobiologiem Piotrem Zielińskim i hydrologiem Mateuszem Grygorukiem


Jakie znacie utwory o rzekach - jako metaforze życia, przemijania, witalności, trwania, odpoczynku i zagrożenia, granicy i wolności?O roli gitary w muzyce !pod powierzchnią!


Jaka jest rola gitary w muzyce, zespole, solowej twórczosci? Czy od niej zaczyna się komponowanie wszystkich utworów w kapelach? Czy wszyscy uczyliśmy się na niej grać od "One" Metallicy i "Smoke on the water" Deep purple? Czym artyści ją traktują? Językiem (Jimi Hendrix), smyczkiem (Sigur Ros, Bart Ni), efektami, przetwornikami, looperami, czy po prostu palcyma,...Jaki był ten ciagle-jeszcze-nie-taki-jak-zawsze festiwal Uptodate 2021? Rozmowa z Karoliną Nikołajuk i Arturem Porowskim oraz o zaangażowanej społecznie muzyce na Białorusi z Pawłem Stankiewiczem


Czy można do tego stopnia wycisnąć soki z dymiarki w FOMO klub, że przyjeżdża kilka wozów staży pożarnej, a w Pałacu Branickich stracić orientację, że się jest w barokowym wnętrzu? ????
Czy wrażenie postapokaliptyczności Up To Date Festival 2021 (mniej ludzi {pandemia}, betonowa przestrzeń, zdehumanizowana ???? muzyka) utrzymało sie i tym razem?
Jak bardzo...Up To Date Festival 2021 !pod powierzchnią!


To nie fejk: "Badania pokazują, że za pomocą Uptodate można skrócić czas hospitalizacji pacjenta" (patrz zdjęcie).Historia podlaskiego przedwojennego i współczesnego kina poprzez muzykę z Tomaszem Adamskim, Maciejem Rantem i Andrzejem Górskim !pod powierzchnią!


A gdyby tak poprzez muzykę opowiedzieć część historii podlaskiego przedwojennego i współczesnego kina?

Spróbujemy to zrobić !pod powierzchnią! po 20:00, a pretekstem będzie wystawa „Wyśniona historia kina na Podlasiu”. A “wyśnili” ją sobie członkowie Kolektywu Kaufman Bros & Sista: Tomasz Adamski (filmoznawca z Uniwersytetu w Białymstoku, niezależny...Utwory o sporcie !pod powierzchnią!


Jesteśmy między Euro, Copa America, Wimbledonem, a Igrzyskami... to dobry czas, by posłuchać utworów o... sporcie :) a jest ich sporo, które mówią coś zabawnego, ciekawego, socjologicznego. Oczywiście głównie o piłce nożnej, ale są i o ping pongu, hokeju czy skokach narciarskich?
 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn
Magdalena Pietruczak


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok