Rock na bagnie i Tribalanga Festival, czyli Goniądz festwalowym zagłębiem !pod powierzchnią!

9 czerwca 2021

Jacek Żędzian i Krzysztof Falkowski, fot. Barbara Sokolińska
Jacek Żędzian i Krzysztof Falkowski, fot. Barbara Sokolińska

Rozmowa o festiwalu "Rock na bagnie"

Rozmowa o festiwalu Tribalanga

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Goniądz zagłębiem festiwalowym ????

Zbliżają organizowane nie bez okołopandemicznych problemów

ROCK NA BAGNIE (OFFICIAL) 2-3.07 (m.in. ARMIA PIDŻAMA PORNO TRIBUTE TO PAWEŁ „KELNER” ROZWADOWSKI BIELIZNA THE ANALOGS SEXBOMBA ANKH CELA NR 3 POWER OF LOVE)

I Tribalanga Festival 2021 5.08-08.08 (m.in. JASS YANG, Moribaya, Gooral, Kwazar, Marek Kubik, Mifi77 Dj Seti, Harevis, Fale Zdrowia, Muhumör & Roobi, B-Dimensional & Univerx, Trans Timmermans)


Rozmawimy z Tribalangowym Grzegorzem Jaczewskim oraz Bagiennymi Jacek Żędzian i Krzysztof Falkowski


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Muzyka starsza niż półwieczna w Europejskim Dniu Seniorów - z Romanem Kowalskim !pod powierzchnią!


Czy jeszcze dziś uruchamia Was muzyka starsza niż półwieczna?

Jesteś 50+ i wchodzisz za darmo na Up To Date Festival, zatem jego twórcy poniekąd okreslili dolny próg bycia seniorem. Stąd w Europejskim Dniu Seniorów posłuchamy !pod powierzchnią! muzyki nie młodszej, niż te pół setki lat.
A naszym przewodnikiem dziś po 20:00 będzie były dziennikarz...Filmowe Podlasie Atakuje! też muzycznie !pod powierzchnią!


Filmowe Podlasie Atakuje! 2021 też muzycznie :) po tej ścieżce dźwiękowej poprowadzą nas tuż przed finałem pełnoletniej edycji Maciej Rant i Monika Piskurevič

Sobota
SET I, godz. 18:00 (112′)

PRZECHADZKA, reż. Maciej Zalewski / 2020, spot, 4’16”
PRZECHERY – PROKRASTYNACJA, reż. Mariusz Bek / teledysk, 3’35” (produkcja...Maja Chmurkowska i Projekt 4:0 !pod powierzchnią!


W czasie symbolicznego przełomu połowy życia, w okrągłe urodziny, można kupić sobie czerwony wyścigowy samochód, związać się z kimś o połowę młodszym, zacząć skakać na bungee, a można też celebrować ten moment – artystycznie.
Projekt 4:0 stworzyła Maja Chmurkowska (Zerova, Plac zabaw, Mya) na jeden (urodzinowy) koncert. Opowiada o nim !pod powierzchnią!
...Utwory o rzekach tuż przed Światowym Dniem Rzek z hydrobiologiem Piotrem Zielińskim i hydrologiem Mateuszem Grygorukiem


Jakie znacie utwory o rzekach - jako metaforze życia, przemijania, witalności, trwania, odpoczynku i zagrożenia, granicy i wolności?O roli gitary w muzyce !pod powierzchnią!


Jaka jest rola gitary w muzyce, zespole, solowej twórczosci? Czy od niej zaczyna się komponowanie wszystkich utworów w kapelach? Czy wszyscy uczyliśmy się na niej grać od "One" Metallicy i "Smoke on the water" Deep purple? Czym artyści ją traktują? Językiem (Jimi Hendrix), smyczkiem (Sigur Ros, Bart Ni), efektami, przetwornikami, looperami, czy po prostu palcyma,...Jaki był ten ciagle-jeszcze-nie-taki-jak-zawsze festiwal Uptodate 2021? Rozmowa z Karoliną Nikołajuk i Arturem Porowskim oraz o zaangażowanej społecznie muzyce na Białorusi z Pawłem Stankiewiczem


Czy można do tego stopnia wycisnąć soki z dymiarki w FOMO klub, że przyjeżdża kilka wozów staży pożarnej, a w Pałacu Branickich stracić orientację, że się jest w barokowym wnętrzu? ????
Czy wrażenie postapokaliptyczności Up To Date Festival 2021 (mniej ludzi {pandemia}, betonowa przestrzeń, zdehumanizowana ???? muzyka) utrzymało sie i tym razem?
Jak bardzo...Up To Date Festival 2021 !pod powierzchnią!


To nie fejk: "Badania pokazują, że za pomocą Uptodate można skrócić czas hospitalizacji pacjenta" (patrz zdjęcie).Historia podlaskiego przedwojennego i współczesnego kina poprzez muzykę z Tomaszem Adamskim, Maciejem Rantem i Andrzejem Górskim !pod powierzchnią!


A gdyby tak poprzez muzykę opowiedzieć część historii podlaskiego przedwojennego i współczesnego kina?

Spróbujemy to zrobić !pod powierzchnią! po 20:00, a pretekstem będzie wystawa „Wyśniona historia kina na Podlasiu”. A “wyśnili” ją sobie członkowie Kolektywu Kaufman Bros & Sista: Tomasz Adamski (filmoznawca z Uniwersytetu w Białymstoku, niezależny...Utwory o sporcie !pod powierzchnią!


Jesteśmy między Euro, Copa America, Wimbledonem, a Igrzyskami... to dobry czas, by posłuchać utworów o... sporcie :) a jest ich sporo, które mówią coś zabawnego, ciekawego, socjologicznego. Oczywiście głównie o piłce nożnej, ale są i o ping pongu, hokeju czy skokach narciarskich?
 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn
Magdalena Pietruczak


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok