Klub Fomo muzyczne epitafium tuż przed zamknięciem !pod powierzchnią!

23 listopada 2022

Jędrzej Dondziłło, Hubert MIFI Marcinkiewicz i Anna Żdanuk, fot. Andrzej Bajguz
Jędrzej Dondziłło, Hubert MIFI Marcinkiewicz i Anna Żdanuk, fot. Andrzej Bajguz0:00
0:00
Klub Fomo - muzyczne epitafium tuż przed zamknięciem | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Czy Białystok nie potrzebuje ambitnego klubu z muzyką elektroniczną i techno? Pożegnanie tej już instytucji o krótkim stażu, będzie w królewskim stylu.

A w środę !pod powierzchnią! Fomo Epitafium i rozmowa z: Jędrzejem Dondziłą, Hubertem MIFI Marcinkiewiczem i fanką klubu Anną Żdanuk

Ps. Trudny to czas dla klubów i restauracji. Z powodu pandemii, wojny, inflacji, wysokich cen energii znikają m.in. "Prowincja" oraz "Tatarynka" w Supraślu czy "Z drugiej strony rynku" w Bstoku. Pomysł na lokal nie wystarczy. Kto więc przetrwa, a może złapie nowy oddech, mimo kryzysu?

Piątek 25.11

FOMO_SPECTRAL_4.2: THE VERY POLISH CUT-OUTS | New Hope Crew, https://www.facebook.com/events/509368254124896

Sobota 26.11

OUT OF BUSINESS Conference by Clubbing Heritage x FOMO x Up To Date Festival & FOMO_SPECTRAL_3.1 - 4.3: NTBA FINALE

https://www.facebook.com/events/6119694501398426

Konferencji towarzyszyć będzie pierwszy w historii turniej Business Techno: The Game www.businesstechno.pl

OUT OF BUSINESS - Rzeczywistość sceny klubowej na jej peryferiach.

Wstęp: bezpłatny

PROGRAM:

I Panel - 18:00-19:30

Inne miejsca, te same wyzwania?

Różnice polityczne, ekonomiczne czy społeczne pomiędzy poszczególnymi krajami dają podstawy do założenia, że (również w kontekście sceny muzyki elektronicznej) potencjalne wyzwania powinny być różne w zależności od miejsca. Czy rzeczywiście mamy do czynienia z różnymi przeszkodami? A może wręcz przeciwnie - czy nasze doświadczenia są podobne? Może łączy nas więcej niż nam się wydaje, a wnioski i rozwiązania mogą okazać uniwersalne.

Dyskutować będą:

Levon Vincent - Novel Sound, New York, US

Feelaz - Vinylgate Record Store Poznan, PL

Natig Ismayil - Clubbing Heritage, iN, Baku, AZ

Cezary Chwicewski - Up To Date Festival, Bialystok, PL

II Panel - 19:40-21:10

Scena peryferyjna - jak sprawić, by była istotna i trwała?

Z uwagi na nierówny podział zasobów i potencjału, scenę muzyki elektronicznej możemy opisać jako relację dominującego centrum i jej peryferii. Dlaczego w ogóle należy wspierać inicjatywy peryferyjne? Czy możliwe jest stworzenie warunków, w których peryferia mogłyby zniwelować różnice i doprowadzić do wyrównania szans?

Dyskutować będą:

Aleksandra Sudolska - Schron, Poznan, PL

Dtekk - Up To Date Festival, FOMO, Bialystok, PL

Klaudia Ciepłucha - Granko Agency, Prague / Wrocław, PL

Mateusz Skiba - Clubbing Heritage, Chmury / Hydrozagadka, Warsaw, PL

PIERWSZY TURNIEJ Z CYKLU BUSINESS TECHNO THE GAME

Dla tych, którzy nie czują się teoretykami i chcieliby zobaczyć jak relacja władzy centrum-peryferie działa w praktyce, organizujemy pierwszy w historii oficjalny turniej Business Techno The Game.

W drugiej sali FOMO będzie można wziąć kości w dłoń i podjąć wyścigu o budowę swojego Techno Imperium. Kto zyska followersów? Kto spełni swój sen o posiadłości na Ibizie? Kto stanie się posiadaczem najlepszego klubu w Berlinie? Ta gra to nie tylko wrota do sławy i sposób na rozrywkę, przede wszystkim komentarz do zastanej rzeczywistości. Zobacz, kto z uczestników będzie błyszczał jak diament, a kogo marzenia weryfikuje rzeczywistość.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Najlepsi podlascy wykonawcy 2022 i druga część podsumowania lokalnej sceny muzycznej


Wiemy już kto jest najlepszym podlaskim wykonawcą 2022 roku - zdaniem przedstawicieli lokalnej sceny muzycznej.

Czeremszyna !pod powierzchnią!


Poprosiłem sztucznego inteligenta (ChatGPT) o napisanie scenariusza audycji radiowej z folkowym zespołem Czeremszyna, finalistą nagrody muzycznej Polskiego Radia Białystok "Niebieski Mikrofon".VBS !pod powierzchnią!


VBS, czyli Wiktor Bogdan - muzyk i wokalista pochodzący z Suwałk. Gra na fortepianie umożliwiła mu stać się swoim własnym producentem muzycznym rapowych kawałków. Jest jednym z dziesięciu finalistów naszego konkursu "Niebieski Mikrofon - Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok".Tappahall oraz MARMØ x MUTANAUM !pod powierzchnią!


Oto jaśniejące gwiazdy. Białostocki zespół Tappahall - finalista konkursu Niebieski Mikrofon 2022.ŻUBROFFKA !pod powierzchnią!


Z Maciejem Rantem i Krzysztofem Sienkiewiczem o 16. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA.Grzegorz Doroszenko i jazzowy Húrra oraz Rytmy przestrzeni !pod powierzchnią!


Gdyby spróbować policzyć, jakiej muzyki powstaje na Podlasiu najmniej, pewnie okazałoby się, że... jazzu. Tę lukę zapełnia częściowo i z rozmachem, bo z międzynarodowym składem gitarzysta, kompozytor i aranżer Grzegorz Doroszenko z Białegostoku. Debiutuje teraz z zespołem Húrra (Jonas Kullhammar - szwedzki saksofonista, Koma Saxo), Jakub Kurek z EABS, Wojciech Warmijak...Piosenki o Polsce z Karoliną Wierel !pod powierzchnią!


Co o Polsce śpiewa Katarzyna Nosowska, Dawid Podsiadło, Spięty z Lao che czy Kazik? Jaki jest obraz naszego kraju w piosnkach tych i innych artystów? Tuż przed Świętem Niepodległości rozmawiamy o tym !pod powierzchnią! z dr Karoliną Wierel z Kulturoznawstwa UwB.Poruszające/mądre piosenki o śmierci !pod powierzchnią!


Poruszające/mądre piosenki o śmierci
 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn
Magdalena PietruczakREKLAMA
NieTeatr ADHD i inne cudowne zjawiska - spektakl Joanny Szczepkowskiej

REKLAMA
OiFP DYPTYK

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok