Szkoła Muzyki Tradycyjnej - Meandry - nowa propozycja WOAK-u

20 sierpnia 2017

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, fot. Katarzyna Cichoń
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, fot. Katarzyna Cichoń

O zwrocie w kierunku kultury ludowej opowiadają akordeonista Andrzej Grzybowski i Dariusz Kryszpiniuk z WOAK-u

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


To nowa propozycja Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku i jest skierowana do miłośników sztuki ludowej. 29 sierpnia rozpocznie się Szkoła Muzyki Tradycyjnej - Meandry. Inicjatywa to odpowiedź na coraz większe zainteresowanie ludowością. W organizację zaangażowało się również Towarzystwo Przyjaciół Skansenu w Koźlikach i to tam odbędą się kilkudniowe zajęcia. O zwrocie w kierunku kultury ludowej opowiadają akordeonista Andrzej Grzybowski i Dariusz Kryszpiniuk z WOAK-u.

Zgłaszać się można do piątku (25.08). Zajęcia rozpoczną się 29 sierpnia i potrwają do 3 września. Informacje o Szkole Muzyki Tradycyjnej zebrała Joanna Sikora.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

"Adam Myjak. Historie"

Nowość Wydawnictwa BoszCzy artyście wszystko wolno?

O wolności artystycznej kiedyś i dziś opowiada krytyk sztuki Sebastian Kochaniec."Sen nocy miłości" i "Kaszalot" w BTL-u [recenzja]

"Sen nocy miłości" i "Kaszalot" możemy oglądać w Białostockim Teatrze Lalek.Teoria opanowania trwogi - rozmowa z Tomaszem Organkiem

Im bliżej 40. roku życia, tym z większą mocą uświadamiamy sobie, że życie się kiedyś skończy... Tomasz Organek uświadomił to sobie zdecydowanie wcześniej.O wpływie artystów na nasze życie - "Leksykon buntowników"

Janis Joplin, Bob Marley, Jimi Hendrix, Patti Smith, Bob Dylan, Kurt Cobain, David Bowie... Co łączy te postaci kontrkultury?Czy świat znajduje się na krawędzi tzw. klifu Seneki?

Czy jesteśmy więc świadkami końca pewnego cywilizacyjnego modelu, który powstawał w ostatnich kilkudziesięciu latach?Piękne i odważne zdjęcia oglądać można na nowej wystawie w Galerii Sleńdzińskich

Pokazuje się tam znany fotograf modowy, pracujący z najlepszymi modelkami i dla wielu ważnych magazynów.39. Międzynarodowy Festiwal "Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej"

W poniedziałek (14.09) wieczorem rozpocznie się 39. Międzynarodowy Festiwal "Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej”. W części konkursowej weźmie udział dwadzieścia jeden chórów i zespołów wokalnych z kilku krajów. Laureatów poznamy 19 września.Twórcy spektaklu "Jesus Christ Superstar" spotkali się z widzami

Musical „Jesus Christ Superstar” powraca we wrześniu na scenę Opery i Filharmonii Podlaskiej. Pierwszy spektakl po przerwie pandemicznej - 19 września.
 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Marcin Kozłowski
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn
Grzegorz Pilat
Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Kino "Świerkowa 1"!

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok