Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | Znane piosenki i zaskakujące interpretacje. Nowy spektakl w białostockiej Akademii Teatralnej
To będzie ironiczno - melancholijny spektakl muzyczny. Na szkolnej scenie Akademii Teatralnej w sobotę (23.09) premiera egzaminu z piosenki aktorskiej "Biuro ludzi zagubionych".
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Studenci czwartego roku Akademii Teatralnej w Białymstoku sięgnęli po piosenki Piotra Bukartyka, by opowiedzieć nimi o sobie i o świecie w którym żyją - mówi reżyser Artur Dwulit.
Piotr Bukartyk to poeta niezwykły: wnikliwy obserwator i kontestator rzeczywistości, prześmiewca, ale też jej skryty wielbiciel. Jego twórczość stała się pretekstem do opowiedzenia historii na temat kondycji człowieka.
Bohaterowie programu przygotowanego przez studentów IV roku kierunku aktorskiego stawiają pytania o sens życia, dzieląc się swoimi traumami, przeżyciami, niepokojami. A wszystko to w metaforycznej przestrzeni “Biura ludzi zagubionych”, okraszonej niezwykłymi aranżacjami muzycznymi Marcina Nagnajewicza i oryginalnymi interpretacjami.
Premierowe spektakle "Biura ludzi zagubionych" w sobotę (23.09) o 17:00 i 20:00. Spektakl możemy też oglądać w niedzielę (24.09) o 17:00 i 20:00.
Teatr Wierszalin w Supraślu zaprasza nas do korzystania z atrakcji przygotowanych na drugą edycję festiwalu "Między Wierszami".
Po raz kolejny, międzynarodowe grono pisarzy i artystów spotkało się na trzy dni w Sejnach i Krasnogrudzie by rozmawiać o Miłoszu, Ukrainie i Mickiewiczu. Wokół tych właśnie haseł powstała tegoroczna edycja Wielkiego Xięstwa Poezji.
Cały ogród Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego przy ul. Świętojańskiej w Białymstoku jest zastawiony rzeźbami. Zasługa to artysty, który mówi o sobie Stan Wys - od Stanisław Wysocki.
Tę opowieść można zacząć tak: był sobie w miasteczku-bajeczka pewien festiwal, nazywał się Tykocińska Akademia Kresów. Przyjechało mnóstwo gości i turystów, żeby oglądać wystawy, filmy, spektakle i spotkania z wielkimi gwiazdami. Trwał dziewięć dni i miał się powtórzyć w tym roku, ale...w ciągu roku zdarzyło się wiele wydarzeń.
Małgorzata Trojanowska - nasza radiowa koleżanka i wybitna sopranistka - zagrała w sobotę (2.07) główną rolę Karusi w prapremierowej operze Zygmunta Krauzego "Noc Kruków". Spektakl rozpoczął Festiwal "Muzyka Polska" Polskiej Opery Królewskiej.
Ta impreza od lat przyciąga fanów ciężkiego brzmienia. W Goniądzu przez dwa pierwsze dni lipca odbywał się festiwal "Rock na bagnie".
Miała kształcić przyszłych artystów Opery i Filharmonii Podlaskiej, być szkołą, jakiej w Białymstoku jeszcze nie było. Tymczasem Policealne Studium Aktorsko-Wokalne od trzech lat nie prowadzi naboru. A ostatni rocznik właśnie zakończył tam edukację.
To jeden z festiwali z cięższą muzyką w Polsce, który otwiera wakacje. W następny weekend (1-2 lipca) w Goniądzu "Rock na bagnie". Wystąpią takie gwiazdy jak brytyjski U.K. Subs, Dezerter, Hunter czy Closterkeller, a także wiele młodych, także podlaskich kapel.
Fotograficzny zapiśnik miejskich krajobrazów oglądać możemy na wystawie fotografii Grażyny Rogali "Notatki z Białegostoku".
Prowadzący:
Andrzej Bajguz