Przygotowania do premiery "Błota" w Teatrze Dramatycznym

10 marca 2019

Przygotowania do premiery "Błota" w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku, fot. Ewa Krajewska, źródło: dramatyczny.pl
Przygotowania do premiery "Błota" w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku, fot. Ewa Krajewska, źródło: dramatyczny.pl

Przygotowania do spektaklu "Błoto" - relacja Doroty Sokołowskiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Takie historie zdarzają się pod każdą szerokością geograficzną. Ale chyba tylko tu motory tak niecierpliwie grają na zakrętach, chyba tylko w Gamajdach przylot czarnych bocianów staje się zwiastunem spraw ostatecznych.

Tak zapowiadany jest najnowszy spektakl w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku "Błoto" w reżyserii Martyny Łyko. Premiera w piątek, 15 marca. Na jednej z prób była Dorota Sokołowska.

Tytułowe błoto przez większą część roku odcina od świata miejscowość Gamajdy. Po latach do wsi powraca Suchelec - legenda amatorskich wyczynów motocyklowych. Wydarzeniem staje się przybycie nowej nauczycielki, co w miejscowym życiu uczuciowym i towarzyskim powoduje niemałe poruszenie.

Kwiat gamajdowskiej kawalerki postanawia wcielić w życie parę pomysłów, których rezultaty potwierdzają, że droga do dojrzałości może niestety stać się komedią i do tego czarną.

Przedstawienie powstaje na podstawie książki Jana Jastrzębskiego. Adaptację przygotował Mateusz Moczulski. Autorką projektów scenografii i kostiumów jest Elżbieta Szurpicka. Muzykę skomponował Radek "Sierp" Orłowski.

W spektaklu zagrają: Arleta Godziszewska, Justyna Godlewska-Kruczkowska, Monika  Zaborska, Krzysztof Ławniczak, Dawid Malec i Patryk Ołdziejewski.


Reżyserka spektaklu wspomniała w relacji o piosence anonsującej przedstawienie. Oto ona:

Tytuł: Inne Kraje

Zespół:  "Glątwa"

Wokal: Albinos - Dawid Malec

Muzyka: Radek "Sierp" Orłowski

Tekst: Mateusz MoczulskiProwadzący:

Andrzej Bajguz
Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Władysław Pietruk zaprasza na Spacer po Białymstoku

Jest portrecistą miasta. Władysław Pietruk od 45 lat rysuje Białystok i okolice, pokazuje zabytki i nastrojowość regionu.Gospel z amerykańskimi gwiazdami w Suwałkach

Przyjechali m.in. z Warszawy, Olsztyna, Gdańska, Ełku, Sejn i Augustowa, by śpiewem wysławiać Boga.Kristina Sabaliauskaite spotkała się z czytelnikami Śród Literackich

Kristina Sabaliauskaite wywołała na Litwie głośne kontrowersje, ale i osiągnęła niespotykany sukces.Muzeum Ikon w Supraślu ma salę im. prof. Jerzego Nowosielskiego

W ramach Nocy Muzeów w Muzeum Ikon w Supraślu odbyła się inauguracja sali im. prof. Jerzego Nowosielskiego "Nowosielski – malarz ikon. Kanon a współczesność".W Białymstoku rozpoczyna się Festiwal "Muzyka w Starym Kościele"

To propozycja kameralnych wieczorów muzycznych adresowana do środowiska akademickiego, ale też do wszystkich mieszkańców Białegostoku.Festiwal Książki Artystycznej dla Dzieci w białostockiej Galerii Arsenał [zdjęcia]

Warsztaty i spotkania, ale przede wszystkim prezentacja najciekawszych i najlepszych wydawnictw dla najmłodszych przyświeca co roku Festiwalowi Książki Artystycznej dla Dzieci, jaki od pięciu lat przygotowuje Galeria Arsenał.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok