Przygotowania do premiery "Błota" w Teatrze Dramatycznym

10 marca 2019

Przygotowania do premiery "Błota" w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku, fot. Ewa Krajewska, źródło: dramatyczny.pl
Przygotowania do premiery "Błota" w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku, fot. Ewa Krajewska, źródło: dramatyczny.pl

Przygotowania do spektaklu "Błoto" - relacja Doroty Sokołowskiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Takie historie zdarzają się pod każdą szerokością geograficzną. Ale chyba tylko tu motory tak niecierpliwie grają na zakrętach, chyba tylko w Gamajdach przylot czarnych bocianów staje się zwiastunem spraw ostatecznych.

Tak zapowiadany jest najnowszy spektakl w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku "Błoto" w reżyserii Martyny Łyko. Premiera w piątek, 15 marca. Na jednej z prób była Dorota Sokołowska.

Tytułowe błoto przez większą część roku odcina od świata miejscowość Gamajdy. Po latach do wsi powraca Suchelec - legenda amatorskich wyczynów motocyklowych. Wydarzeniem staje się przybycie nowej nauczycielki, co w miejscowym życiu uczuciowym i towarzyskim powoduje niemałe poruszenie.

Kwiat gamajdowskiej kawalerki postanawia wcielić w życie parę pomysłów, których rezultaty potwierdzają, że droga do dojrzałości może niestety stać się komedią i do tego czarną.

Przedstawienie powstaje na podstawie książki Jana Jastrzębskiego. Adaptację przygotował Mateusz Moczulski. Autorką projektów scenografii i kostiumów jest Elżbieta Szurpicka. Muzykę skomponował Radek "Sierp" Orłowski.

W spektaklu zagrają: Arleta Godziszewska, Justyna Godlewska-Kruczkowska, Monika  Zaborska, Krzysztof Ławniczak, Dawid Malec i Patryk Ołdziejewski.


Reżyserka spektaklu wspomniała w relacji o piosence anonsującej przedstawienie. Oto ona:

Tytuł: Inne Kraje

Zespół:  "Glątwa"

Wokal: Albinos - Dawid Malec

Muzyka: Radek "Sierp" Orłowski

Tekst: Mateusz MoczulskiProwadzący:

Andrzej Bajguz
Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Jubileuszowy koncert X edycji "Muzyka Mistrzów Baroku" - rozmowa z Anną Moniuszko

To będzie pierwszy koncert jubileuszowej X edycji cyklu "Muzyka Mistrzów Baroku", który organizuje Fundacja "Pro Anima""365. Jedno ujęcie. Codziennie. Przez rok" - wystawa w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy

"365. Jedno ujęcie. Codziennie. Przez rok"- to tytuł wystawy fotografii Jakuba Bobrowskiego.Ponad 30 prac zjawisk w sztuce polskiej po roku 1989 oglądać możemy w białostockiej Galerii Arsenał Elektrownia

Tym co łączy dzieła - prezentowane na wystawie "FOGHORN" jest wątek transformacji kulturowej i ustrojowej. Sam tytuł tez nie jest przypadkowyRozmowa z inicjatorami powołania Społecznego Muzeum Żydów Białegostoku i Regionu Andrzejem Rusewiczem i Tomaszem Wiśniewskim

Na razie strona internetowa z pamiątkami, zdjęciami, filmami, a w przyszłości być może powstanie Społeczne Muzeum Żydów Białegostoku i Regionu.To przede wszystkim promocja młodych talentów muzycznych z całego regionu - kolejna edycja "Rockowań"

Już po raz czwarty Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury wspólnie z Polskim Radiem Białystok organizuje przegląd Zespołów Rockowych czyli "Rockowania".Książnica Podlaska wzbogaciła się o pierwsze wydanie "Pieśni nabożnych" Franciszka Karpińskiego z 1792 roku

Podczas konferencji prasowej w Dziale Zbiorów Specjalnych Książnicy zaprezentowano starodruk.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok