Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | WOAK uhonorował i nagrodził 24 twórców ludowych za ich pracę i pasję
To przede wszystkim promocja lokalnych artystów, ale też wsparcie i zachęta do podtrzymywania tradycji rękodzieła.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
W Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku w piątek (23.08) podsumowano I Konkurs Twórczości Ludowej. Nagrodzono i wyróżniono 24 podlaskich artystów, którzy zajmują się m.in. plecionkarstwem, ceramiką, kowalstwem, bednarstwem czy rzeźbą. To również sposób na dokumentację często zanikającego artystycznego rzemiosła ludowego.
Pasjonaci regionalnego rękodzieła otrzymają katalog bezpłatnie w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku.
NAGRODZENI:
Plecionkarstwo:
Rzeźba:
Zabawkarstwo:
Łyżkarstwo
Kowalstwo:
Garncarstwo:
Bednarstwo:
Po kilku latach oczekiwań melomani w Białymstoku będą mogli obejrzeć kolejną premierę opery zaliczanej do żelaznego kanonu dzieł tego gatunku. Opera i Filharmonia Podlaska przygotowuje inscenizację "Kopciuszka" Gioacchino Rossiniego.
Prawdziwe wydarzenie w Muzeum Podlaskim. Można tam oglądać obrazy zrabowane przez Sowietów z terenów przedwojennej Białostocczyzny i Grodzieńszczyzny.
"Życiorys pisany przez historię" to pierwszy audiobook Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku, nagrywany w Polskim Radiu Białystok.
Niezwykle pięknie zaaranżowaną wystawę można oglądać w białostockim Arsenale Elektrowni. To "Kukania" i opowieść o bagnach.
Za nami białostocka premiera spektaklu PAPAHEMY "Off-Kabaret przedstawia: Sally, Adolf i cała reszta". To przedstawienie o naszym galopie przez życie, o oswajaniu naszych strachów powszednich i pomyłkach miłości z piosenkami.
Darren Aronofsky powraca po trzech latach od premiery oscarowego "Wieloryba" z nowym filmem.
W tej książce przeczytamy o historii Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu w latach 1981-1999.
Dlaczego to zwierzę nazywa się władcą ciemności? I nie chodzi tu o nietoperza, czy sowę, a o... borsuka.
Cała Polska czytała w sobotę poezję Jana Kochanowskiego. To jego twórczość wybrano na 14. edycję akcji Narodowe Czytanie.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz