Konkurs "Cantu Gaudeamus" - muzyka chóralna rozbrzmiewa w Pałacu Branickich w Białymstoku

autor: Adam Klimiuk

20.10.2019, 08:01, akt. 08:09

Dzieli ich wiek, kraj pochodzenia i doświadczenia, ale łączy jedno - śpiewanie.


Międzynarodowy Konkurs "Cantu Gaudeamus" w Białymstoku, foto: Adam Klimiuk
Międzynarodowy Konkurs "Cantu Gaudeamus" w Białymstoku, foto: Adam Klimiuk


0:00
0:00
Konkurs "Cantu Gaudeamus" - muzyka chóralna rozbrzmiewa w Pałacu Branickich w Białymstoku - relacja Adama Klimiuka | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Chórzyści z kilku krajów przyjechali do Białegostoku na IV konkurs "Cantu Gaudeamus", czyli radujmy się śpiewem. Zespoły prezentują się w Auli Magna Pałacu Branickich.

Niedzielne (20.10) prezentacje konkursowe rozpoczną się o 10:00 i potrwają do 14:30. O 17:00 wskazane przez jurorów zespoły walczyć będą o nagrodę główną. Wszystkie przesłuchania w białostockim Pałacu Branickich są otwarte dla publiczności.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Przypominamy dzieje audycji kulturalnych w Polskim Radiu Białystok


Przez cały rok przypominamy dzieje audycji kulturalnych w Polskim Radiu Białystok, przyglądając się osobom, które ją tworzyły i tematom, jakie poruszały. Zaduszkowo wspominamy Teresą Kudelską, Janusza Weroniczaka, Wiesława Szymańskiego. Pamiętamy.



W Książnicy Podlaskiej można zobaczyć m.in. walizkę noblisty Czesława Miłosza


Unikalną kolekcję materiałów związanych z Czesławem Miłoszem zdobyła Książnica Podlaska. Wszystkie kupione rzeczy są z kolekcji Adama Lizakowskiego - pisarza, dziennikarza oraz przyjaciela noblisty.



Sebastian Kochaniec recenzuje wystawę malarstwa grupy twórczej Bochemia


Zaglądamy do galerii w Podlaskim Instytucie Kultury, tam przedstawia się 19 autorów i jest ponad 80 prac do obejrzenia. A wszystko to wystawa malarstwa grupy twórczej Bochemia, którą obejrzał Sebastian Kochaniec.



Land art, czyli sztukę ziemi możemy oglądać w Parku Zwierzynieckim


Dzieła na tej wystawie ulegną zniszczeniu. Część prac zostanie rozwiana przez wiatr. Land art, czyli sztukę ziemi możemy oglądać w Alei Myrchów w Parku Zwierzynieckim w Białymstoku.



W Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku można oglądać wystawę "Białystok Nocą”


Najpopularniejsze budynki Białegostoku można oglądać na znaczkach pocztowych. To małe dzieła sztuki, które powstały na bazie większych obrazów.



Dominik Sołowiej poleca film "Strefa interesów"


Chociaż w filmie tym oglądamy głównie piękny ogród i bawiące się dzieci, “Strefa interesów” to obraz, który nie jest łatwy w odbiorze. Jest to bowiem opowieść z piekła rodem, pokazująca kilka lat z życia Rudolfa Hössa - komendanta obozu koncentracyjnego Auschwitz, w którym podczas II wojny światowej zamordowano co najmniej milion 100 tysięcy osób (chociaż liczby te...



Andrzej Lechowski


pisarz, pasjonat historii regionalnej i prasy międzywojennej



Marcin Halicki wydał książkę o kryminalnej przeszłości Suwalszczyzny


Jaki jest związek słuchania radia z zażywaniem środków odurzających i popełnianiem przestępstw? To okaże się przy okazji książki Marcina Halickiego "W oparach eteru. Opowieść o kryminalnej przeszłości Suwalszczyzny, czyli co kto komu ukradł, co przemycał i dlaczego zabił. Historie sprzed wieku".



Studenci białostockiej Akademii Teatralnej przygotowują spektakl "Dziewczyno, takie konfundujące"


To czas kiedy mogą pokazać wszystko czego nauczyli się w szkole i najchętniej mówią o tym co jest dla nich ważne. Studenci białostockiej Akademii Teatralnej przygotowują spektakl dyplomowy "Dziewczyno, takie konfundujące" w reżyserii Weroniki Szczawińskiej.




 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Olga Gordiejew
Dorota Sokołowska



źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok