Kawiarnia "BTL Lalki" otwarta po remoncie [zdjęcia]

14 lutego 2020

Kawiarnia "BTL Lalki", fot. Joanna Szubzda
Kawiarnia "BTL Lalki", fot. Joanna Szubzda

Kawiarnia "BTL Lalki" otwarta po remoncie - relacja Olgi Gordiejew

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


- Staraliśmy się tę przestrzeń otworzyć, zmieniliśmy część przybudówki, wymieniliśmy okna, podnieśliśmy dach, żeby stworzyć taki komin teatralny, będzie antresolka dla elektryka i akustyka. Zmieniliśmy podłogę, wyremontowaliśmy toalety, wymieniliśmy część instalacji elektrycznej i wodnej - mówi dyrektor Białostockiego Teatru Lalek Jacek Malinowski.

Dyrektor BTL zapowiada, że odnowiona kawiarnia będzie miejscem łączącym funkcje edukacyjne i artystyczne. Będą tu i koncerty, i małe spektakle, spotkania z autorami, czytanie dramatów dla dorosłych, spotkania autorskie. Wojciech Szelachowski będzie tu prowadził "Piosenki ze scenki”. A małej scenie w kawiarni towarzyszy też idea "Metr kwadratowy dla artysty” gdzie każdy będzie mógł zaprezentować swój talent innym.

Otwarcie odnowionej kawiarni "BTL Lalki" połączone było z pierwszym działaniem artystycznym. Odbył się koncert Alicji Grabowskiej, która zaśpiewała polskie tanga z lat 30. XX wieku. - Chcemy być otwarci na artystów, a takie wydarzenia będziemy powtarzać co tydzień, czy dwa tygodnie. I zaprasza młodych artystów, żeby zgłaszali się z propozycjami - mówi nowy najemca Kawiarni Lalek - Ewa Hajdukiewicz.Nie żyje Krzysztof Penderecki - wybitny polski kompozytor i dyrygent

W wieku 86 lat zmarł wybitny polski kompozytor Krzysztof Penderecki.Cyfrowe Muzeum w Teatrze Dramatycznym - co w nim jest?

Teatr Dramatyczny realizuje projekt "Archiwum Cyfrowe Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku – etap II".5 lat neonu Żonkil - jakie mamy inne neony w Białymstoku?

Pięć lat temu powstała inicjatywa pod nazwą "Neony Białegostoku".Kultura w kwarantannie - felieton Doroty Sokołowskiej

Szczęściarze, którzy mają szybkie łącza, komputer dla siebie i ochotę. Zatonęliśmy w nadmiarze czasu i możemy zweryfikować nasze pragnienia – by móc czytać, słuchać muzyki i oglądać zaległe seriale.Filmy grozy w czasach epidemii

Mówiliśmy już w PPQ o książkach i dziełach sztuki na temat zarazy, epidemii, teraz czas na kino.Czy białostoccy artyści spędzają kwarantannę twórczo?

W czasach, kiedy wszystkie instytucje kultury są pozamykane, sprawdzamy co robią białostoccy artyści.Akademia Teatralna w czasach koronawirusa

Czy można nauczyć się aktorstwa on-line? Jak pracować nad technikami lalkowymi - na odległość?Andrzej Lechowski o obrazach o zarazie

Z Andrzejem Lechowskim rozmawia Dorota Sokołowska.Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku odwołane

Mimo, że w mieście wiszą banery i plakaty, reklamujące największą literacką imprezę czyli festiwal i targi książki - już wiemy, że autorzy i czytelnicy nie spotkają się w początku kwietnia.
 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Pomagamy szpitalom

Świąteczny Koncert Życzeń

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok