W tej książce przeczytamy o zjawisku "Mystery Trip", czyli o wycieczkach, których cel do ostatniego momentu jest tajemnicą.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
W tej książce przeczytamy o zjawisku "Mystery Trip", czyli o wycieczkach, których cel do ostatniego momentu jest tajemnicą, o podróżach bez fotografowania, o seksturystyce, czy widzialnych i niewidzialnych granicach między państwami. Sporo jest też o zapaści branży turystycznej w czasie pandemii.
Ukazała się właśnie książka "O podróżowaniu", której autorem jest podróżnik, bloger, właściciel biura podróży w Białymstoku Krzysztof Matys. Rozmawia z nim Andrzej Bajguz.
To jedna z niewielu cyklicznych imprez kulturalnych w Polsce, która nie miała tzw. przerwy pandemicznej. Międzynarodowy Festiwal Teatralny WALIZKA w Łomży odbywał się w poprzednich latach jako przegląd, w formie hybrydowej, z surowymi obostrzeniami sanitarnymi, ale zachował ciągłość.
Tym razem postawiono na humor. VII edycja festiwalu w największej bibliotece regionu - Książnicy Podlaskiej koncentrowała się wokół tego, co bawi - na warsztatach rozbierano więc słowo, żeby sprawdzić jak działa w tekście.
Ogłoszeniem wyników i koncertem galowym zakończy się w niedzielę (28.05) 42. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka 2023" w Białymstoku.
Cztery intensywne dni wypełnione tańcem nowoczesnym, a w programie: spektakle taneczne, spacer historyczny i spotkania z artystami - tak zapowiada się rozpoczynający się z początkiem czerwca Kalejdoskop.
Kilkadziesiąt wierszy, w których przenikają się światy - ten, który odszedł i to, co jest teraz. W nowym tomiku poetyckim "Pojutrze" Elżbiety Kozłowskiej-Świątkowskiej najwięcej jest pamięci.
"Pełnia" Michała Androsiuka to ważna opowieść o podlaskich Białorusinach, przeczytamy w niej np. w jakim sensie fontanna w ogródku nieistniejącego już pubu Castel, może być alegorią o Białorusinach w Białymstoku?
Pojawiło się nowe, ciekawe miejsce na mapie wystawienniczej Podlasia. To Centrum Historii Politechniki Białostockiej, które zaprasza do pracowni rzeźbiarza Jerzego Grygorczuka.
Niech nas nie zmyli tytuł serialu - "Hydraulicy z Białego Domu" to nie opowieść o złotych rączkach, naprawiających cieknący kran w łazience prezydenta Stanów Zjednoczonych, tylko historia fajtłapowatych, chociaż do bólu cynicznych byłych agentów FBI i CIA, zatrudnionych przez administrację prezydenta Nixona do inwigilacji polityków partii demokratycznej.
W Książnicy Podlaskiej można będzie spotkać się z wybitnymi autorami, takimi jak: prof. Jerzy Bralczyk, Martin Ryšavý, Mariusz Szczygieł czy Dariusz Jakubowski, którzy opowiedzą o swojej twórczości i sekretach dobrego dowcipu.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz