Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | Rodzina i przyjaciele pożegnali Antoniego Oleksickiego - byłego Podlaskiego Konserwatora Zabytków
W piątek (27.11) rodzina i przyjaciele pożegnali Antoniego Oleksickiego - Podlaskiego Konserwatora Zabytków w latach 1988-2002.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
To czas pożegnań. Wiele osób zabiera nam nie tylko Covid, ale także zwyczajny czas pożegnań. W piątek (27.11) rodzina i przyjaciele pożegnali Antoniego Oleksickiego - Podlaskiego Konserwatora Zabytków w latach 1988-2002.
Pracował m.in. w Biurze Stołecznego Konserwatora Zabytków, gdzie zajmował się m.in. sprawami ochrony zabytków architektury militarnej, architekturą modernistyczną i powojenną oraz zagospodarowaniem przestrzennym w aspekcie ochrony dziedzictwa kulturowego. Pełnił także funkcję zastępcy Mazowieckiego Konserwatora Zabytków.
To autor wielu opracowań konserwatorskich. Co zabiera ze sobą śmierć Antoniego Oleksickiego?
Najnowsza powieść białostockiej autorki
To już kolejna książka, w której białostocka autorka pisze o kobiecie. Dlaczego?
To będzie pierwsza w historii szkoły premiera egzaminu z piosenki aktorskiej online.
To, co możemy oglądać w Virturamie to efekt jego pracy przez ostatnie prawie 30 lat. Piotr Jaxa jeździł po całym świecie i fotografował największych operatorów filmowych, szpicę, która kręciła filmy, na których wszyscy się wychowaliśmy.
Monika Romanowska o tym, jak na kulturalnej mapie Polski wypada Białystok i Podlasie.
W tym roku przypada 100. rocznica urodzin białostockiego artysty – malarza Antoniego Szymaniuka, jednego z ważniejszych twórców działających w środowisku artystycznym naszego miasta II połowy XX w. W związku z tym Muzeum Podlaskie w Białymstoku planuje przypomnieć bogaty dorobek twórczy artysty.
To utrzymana w konwencji absurdu wciąż aktualna opowieść o bezradności człowieka, który walczy o przetrwanie. Białostocki Teatr Lalek sięgnął po tekst Sławomira Mrożka "Na pełnym morzu".
Dorota Sokołowska rozmawia z Weroniką Grozdew-Kołacińską o tym, co się widzi z oddalenia, czym nasycone jest Podlasie, w czym dostrzega się mistycyzm.
Jedna z najciekawszych scen teatralnych - supraski Wierszalin wkroczył w 30-lecie swego istnienia.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz