Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | Poznaliśmy wyniki badań w ramach Forum Kultury Studenckiej
Co piąty student w Polsce w ciągu roku nie wziął udziału w żadnym wydarzeniu kulturalnym - wynika z badań przeprowadzonych w ośrodkach akademickich - również w Białymstoku.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Co piąty student w Polsce w ciągu roku nie wziął udziału w żadnym wydarzeniu kulturalnym - wynika z badań przeprowadzonych w ośrodkach akademickich - również w Białymstoku.
"Diagnozę kierunków rozwoju kultury studenckiej w Polsce" przygotowało Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka w Lublinie i Narodowe Centrum Kultury. Co z niej wynika? Skąd studenci czerpią informacje o wydarzeniach artystycznych, ile są w stanie miesięcznie wydać na kulturę? Dlaczego niekoniecznie korzystają z kultury w akademickich instytucjach kultury.
Ten raport wraz z naukowcami, animatorami i studentami przeanalizował Andrzej Bajguz.
Najnowsza powieść białostockiej autorki
To już kolejna książka, w której białostocka autorka pisze o kobiecie. Dlaczego?
To będzie pierwsza w historii szkoły premiera egzaminu z piosenki aktorskiej online.
To, co możemy oglądać w Virturamie to efekt jego pracy przez ostatnie prawie 30 lat. Piotr Jaxa jeździł po całym świecie i fotografował największych operatorów filmowych, szpicę, która kręciła filmy, na których wszyscy się wychowaliśmy.
Monika Romanowska o tym, jak na kulturalnej mapie Polski wypada Białystok i Podlasie.
W tym roku przypada 100. rocznica urodzin białostockiego artysty – malarza Antoniego Szymaniuka, jednego z ważniejszych twórców działających w środowisku artystycznym naszego miasta II połowy XX w. W związku z tym Muzeum Podlaskie w Białymstoku planuje przypomnieć bogaty dorobek twórczy artysty.
To utrzymana w konwencji absurdu wciąż aktualna opowieść o bezradności człowieka, który walczy o przetrwanie. Białostocki Teatr Lalek sięgnął po tekst Sławomira Mrożka "Na pełnym morzu".
Dorota Sokołowska rozmawia z Weroniką Grozdew-Kołacińską o tym, co się widzi z oddalenia, czym nasycone jest Podlasie, w czym dostrzega się mistycyzm.
Jedna z najciekawszych scen teatralnych - supraski Wierszalin wkroczył w 30-lecie swego istnienia.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz