Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | Aktorka Justyna Godlewska stworzyła pracownię teatralną
Uwaga młodzi, przyszli aktorzy! Oto w czasie zamknięcia instytucji, projekcji online, niemożności nauki w otoczeniu innych - jest nowy pomysł - "Pracownia Teatralna. Justyna Godlewska i Przyjaciele".
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Uwaga młodzi, przyszli aktorzy! Oto w czasie zamknięcia instytucji, projekcji online, niemożności nauki w otoczeniu innych - jest nowy pomysł - "Pracownia Teatralna. Justyna Godlewska i Przyjaciele".
Aktorka, która na co dzień pracuje w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, postanowiła stworzyć nowe miejsce, w którym będą odbywały się kursy, szkolenia i zajęcia teatralno-artystyczne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Zaprosiła do niego kilka osób, w tym Pawła Żuka.
W Pracowni Teatralnej będą się odbywały zajęcia teatralne przeznaczone dla osób w różnym wieku. Zajęcia z wiersza, prozy, interpretacji, zadań aktorskich, śpiewu, dykcji, emisji głosu, tańca oraz gimnastyki poprowadzą: Justyna Godlewska-Kruczkowska, Magdalena Dąbrowska, Paula Gogol i Grzegorz Suski. Oferta skierowana jest do osób w wieku od 16 do 25 lat.
Białostocka niezależna formacja teatralna Grupa Coincidentia, prowadząca scenę Solniki 44, świętuje 15-lecie działalności artystycznej. Artyści związani z grupą postanowili uczcić jubileusz spotkaniami z publicznością, prezentacjami wybranych spektakli i dyskusjami.
Na przestrzeni wieków było źródłem inspiracji, mapą podróżników, przedmiotem badań naukowych i symbolem duchowych poszukiwań. Niebu poświęcona jest najnowsza (i pierwsza) wystawa w Muzeum Wiktora Wołkowa w Turośni Kościelnej.
Wystawa nestora białostockiego środowiska artystycznego Wiesława Jurkowskiego towarzyszyło inauguracji nowego roku akademickiego Akademii Teatralnej.
Czasami to przestrzeń sama upomina się o obecność człowieka, zwłaszcza że dawno temu na terenie Kampusu największej uczelni technicznej w północno-wschodniej Polsce tu właśnie była wieś. Teraz jest Cyklarium Słoboda - od nazwy wsi.
„Jeśli ktoś łaknie słów, a drugi człowiek ma w sobie coś, co mogłoby tę potrzebę zaspokoić, nie zjada tych słów, nie chowa ich w sobie, tylko dzieli się” – tak pięknie sprecyzowała, czym jest literatura Urszula Kozioł, laureatka Tegorocznej Nagrody Literackiej Nike.
Prawie 140 studentów rozpoczęło nowy rok akademicki w białostockiej Filii Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Uroczyste "Gaudeamus" zabrzmiało w murach uczelni przy Kawaleryjskiej już po raz 50.
W cotygodniowym felietonie filmowym: do kultu młodości w "Substancji" do "Pod wulkanem".
"Z dziejów Starosielc" to publikacja z okazji 150-lecia tej dzielnicy. Miejsca na mapie Białegostoku wyjątkowego, bo z własną historią i podkreślającego swą odrębność.
To była 10. jubileuszowa edycja ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Włączyło się w nią półtora tysiąca placówek w całej Polsce. Celem akcji jest ukazanie mocy literatury i siły lokalnej społeczności.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz