W Kinie Forum oglądać można pokonkursową wystawę 12. edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Fotografii Współczesnej "Sposoby widzenia"

25.09.2022, 10:56, akt. 10:12

Są tu historie osobiste, momenty ulotne: dostrzeganie padającego promienia światła, chlupotu wody, wiejącego wiatru. Są sprawy poważne i uniwersalne, jest nasze uwikłanie w historie rodzinne, sporo zachwytów przestrzenią wokół nas, a wszystko warto zobaczyć!


Źródło fot.: Marcin Urbanowicz
Źródło fot.: Marcin Urbanowicz


0:00
0:00
W Kinie Forum oglądać można pokonkursową wystawę 12. edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Fotografii Współczesnej "Sposoby widzenia" - relacja Olgi Gordiejew | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W galerii Białostockiego Ośrodka Kultury w foyer Kina Forum oglądać możemy pokonkursową wystawę 12. edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Fotografii Współczesnej "Sposoby widzenia".

Jury obejrzało setki zgłoszeń - zdjęć pojedynczych, serii, tematów ważnych i po prostu ładnych ujęć. Wiele osób robiących zdjęcia eksperymentuje, poszukuje, przesuwa granice. Ciągle na nowo. Ilu fotografujących, tyle unikalnych sposobów widzenia.

Wystawę możemy oglądać do połowy października. Z pierwszymi widzami i laureatami konkursu rozmawiała Olga Gordiejew. Warto wybrać się do galerii by samemu rozejrzeć się i zainspirować.


Przypomnijmy laureatów 12. edycji Konkursu Fotograficznego Ogólnopolskiego Przeglądu Fotografii Współczesnej „Sposoby widzenia”:

Grand Prix za cykl fotograficzny zdobył Marcin Urbanowicz za prace "Prowincja”

Wyróżnienie trafiło do Łukasza Rutkowskiego za cykl "Historie zmyślone”

Nagrodę w kategorii „Drżenia” otrzymał Krzysztof Płonka za cykl "Hedoria”

Grand Prix w kategorii zdjęcie pojedyncze odebrała Patrycja Szewczyk

Wyróżnienie za zdjęcie pojedyncze otrzymał Aleksander Zawada.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Dominik Sołowiej poleca serial "Eric"


To jeden z najbardziej wyrazistych współczesnych aktorów - człowiek, który jest w stanie zagrać dosłownie wszystko: szalonego detektywa, szpiega albo smoka. Wyróżnia go oryginalna aparycja oraz niski, hipnotyczny głos. Czy wiecie Państwo, o kim mówię? To oczywiście Benedict Cumberbatch - artysta, którego oglądać mogliśmy m. in. w serialu o Sherlocku Holmesie, w thrillerze...Trwa XVII Festiwal "Zachor - Kolor i Dźwięk"


To wydarzenie od lat przypomina białostoczanom o żydowskiej tradycji i kulturze miasta. Rozpoczął się XVII Festiwal "Zachor - Kolor i Dźwięk".W białostockiej Galerii Marchand można oglądać "Symptomy sztuki”


Wszyscy artyści, których obrazy prezentowane są na ścianach Galerii Marchand to lekarze. Dziesięcioro artystów amatorów pokazuje swoje prace pod szyldem "Symptomy sztuki” - na wzór symptomów (jak to się mawia w medycynie) manifestacji klinicznych.Trwają Barokowe Ogrody Sztuki - jedną z obleganych atrakcji była podróż do Tykocina


Trwają Barokowe Ogrody Sztuki, od siedmiu lat organizowane przez Dom Kultury Śródmieście, które mają nam uświadomić, że żyjemy w miejscu, w którym stoi Pałac, a w nim dwa i pół wieku temu działa się nie tylko historia, ale i sztuka.W małych miejscowościach dzieje się wielka kultura - tak jest np. we wsi Dubno


W małych miejscowościach dzieje się wielka kultura. Są spotkania, premiery sztuk, powstają lokalne muzea. We wsi Dubno mieszkańcy miejscowości powrócili wspomnieniami do mieszkającego tam kiedyś malarza-prymitywisty Tymoteusza Muśko.Za nami jedenasta edycja konkursu imienia Anny Markowej


Jak opowiadają świat młodzi poeci i pisarze? Można było usłyszeć na gali jedenastej edycji konkursu imienia Anny Markowej.W Centrum Zamenhofa w Białymstoku można poznać historię Alicji Szataginowej


To druga wystawa w nowym cyklu mikrohistorii w białostockim Centrum Zamenhofa.Profesjonaliści i hobbyści spotkali się na IV Niezwykłych Spotkaniach Fotograficznych "Zbliżenia"


To już czerwcowa tradycja. W sobotę (15.06) profesjonaliści i hobbyści spotkali się we wsi Pokośno na IV Niezwykłych Spotkaniach Fotograficznych "Zbliżenia".W Centrum Zamenhofa w Białymstoku otwarto wystawę "Pies w tulipanach"


Tę wystawę stworzono z myślą o dzieciach, które są ciekawe świata - tego prawdziwego i tego zmyślonego.
 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Dorota SokołowskaKoncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok