Zespół Five Stages of Grief wygrał tegoroczną edycję Rockowań. W finale rywalizowało ze sobą siedem zespołów z regionu: Bies, Cavum, Five Stages of Grief, Jack Kill Project, La Venders, Obraz Kontrolny oraz Veikra.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca jest m.in. zakwalifikowanie do finału konkursu "Niebieski Mikrofon - Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok" i koncert na naszej antenie.
Dołącz do wydarzenia Niebieski Mikrofon 2022
Przyszliśmy z nastawieniem, że chcemy pokazać coś nowego. Spodziewaliśmy się negatywnego odbioru, bo nie jest to rodzaj muzyki, który często występuje na takich koncertach. Zaczynaliśmy jako zespół, który gra trochę punka, trochę emocjonalnej muzyki. Wszyscy trochę lubimy jazz i stwierdziliśmy, że pomieszamy te gatunki - mówi Michał Babik z zespołu Five Stages of Grief.
Cieszy mnie, że zespołów jest coraz więcej. Nie są to te same zespoły. Widać, że przybywa młodej krwi. Jest też coraz więcej słuchaczy takiej muzyki. Coraz więcej ludzi przychodzi nie tylko na finały, ale też na eliminacje czy półfinały - zaznacza członek jury Marcin Kozłowski z Polskiego Radia Białystok.
Pokłosiem Rockowań jest coraz więcej nowych inicjatyw w regionie. W tym roku był to Komin Fest Festiwal. Powstał też nowy festiwal w Bielsku Podlaskim, czyli Mocne Uderzenie. Tutaj widać te efekty naszych działań i to bardzo cieszy - mówi koordynator Rockowań Artur Szydłowski.
Drugie miejsce zajął zespół La Venders, a trzecie zespół Cavum.
Muzycy zagrali w Spodkach Podlaskiego Instytutu Kultury. Jako gwiazda wieczoru wystąpił zespół DOTS.
Rockowania to największy przegląd amatorskich zespołów rockowych w województwie podlaskim.
Wszystko zaczęło się od warsztatów, ale najpierw była pasja. Efektem są podcasty przygotowywane przez młodzież pod kierunkiem dwóch koordynatorek - Marty Małeckiej-Dobrogowskiej i Marty Rogalewskiej z projektu Młodzieżowego Uniwersytetu Edukacji Realnej.
"Dzisiaj pójdziemy na wycieczkę, pokażę Wam bagno, to jest tak ziemia, która wciąga" - takie... wciągające zdanie usłyszał od nauczycielki jeszcze w przedszkolu Tomasz Kłosowski. Do tego literatura przygodowa i zainteresowanie przyrodą doprowadziło go, wraz z bratem Grzegorzem, do wydawania własnych książek o naturze.
Przyroda w najdrobniejszym detalu - tak w skrócie można opisać niezwykłą wystawę zdjęć Magdaleny Właszek.
Można już wejść do ogrodu skrytego za budynkiem Galerii Sleńdzińskich przy Rynku Kościuszki. To samo centrum, tu bije gorące serce rozgrzanego wiosną miasta, a sama przestrzeń jest zielona i... zastawiona rzeźbami Stanisława Ostaszewskiego.
Chór kameralny MediCoro świętuje jubileusz 15-lecia działalności. Zespół skupia lekarzy - miłośników śpiewu chóralnego.
W Tykocinie nie mogliśmy nie zajrzeć na wystawę do Muzeum Podlaskiego, gdzie prezentowana jest teka artystyczna Ryszarda Rogali.
Każdy z tych spektakli niósł inną opowieść i inne emocje. Ich osią była ekspresja i wdzięk. Powoli dobiega końca 20. edycja festiwalu tańca współczesnego w Białymstoku - Kalejdoskop.
Galeria Arsenał stała się wytwórnią sztuki. A może kurnikiem, gdzie artyści wysiadują sztukę, czyli jajka? To przewrotne określenie wymyśliły dzieci, pracujące na przeciekawej wystawie otwartej w Dniu Dziecka.
Któż z nas nie czytał „Zemsty”? To klasyk nad klasykami, jedna z najzabawniejszych polskich komedii pióra niekwestionowanego mistrza humoru, Aleksandra Fredry.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz