Zespół Five Stages of Grief zwycięzcą Rockowań

autor: Marcelina Markowska

22.10.2022, 08:23, akt. 23.10.2022, 07:53

Zespół Five Stages of Grief wygrał tegoroczną edycję Rockowań. W finale rywalizowało ze sobą siedem zespołów z regionu: Bies, Cavum, Five Stages of Grief, Jack Kill Project, La Venders, Obraz Kontrolny oraz Veikra.


fot. Marcelina Markowska
fot. Marcelina Markowska


0:00
0:00
Zespół Five Stages of Grief zwycięzcą Rockowań - relacja Marceliny Markowskiej | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca jest m.in. zakwalifikowanie do finału konkursu "Niebieski Mikrofon - Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok" i koncert na naszej antenieDołącz do wydarzenia Niebieski Mikrofon 2022Przyszliśmy z nastawieniem, że chcemy pokazać coś nowego. Spodziewaliśmy się negatywnego odbioru, bo nie jest to rodzaj muzyki, który często występuje na takich koncertach. Zaczynaliśmy jako zespół, który gra trochę punka, trochę emocjonalnej muzyki. Wszyscy trochę lubimy jazz i stwierdziliśmy, że pomieszamy te gatunki - mówi Michał Babik z zespołu Five Stages of Grief.


Cieszy mnie, że zespołów jest coraz więcej. Nie są to te same zespoły. Widać, że przybywa młodej krwi. Jest też coraz więcej słuchaczy takiej muzyki. Coraz więcej ludzi przychodzi nie tylko na finały, ale też na eliminacje czy półfinały - zaznacza członek jury Marcin Kozłowski z Polskiego Radia Białystok. 


Pokłosiem Rockowań jest coraz więcej nowych inicjatyw w regionie. W tym roku był to Komin Fest Festiwal. Powstał też nowy festiwal w Bielsku Podlaskim, czyli Mocne Uderzenie. Tutaj widać te efekty naszych działań i to bardzo cieszy - mówi koordynator Rockowań Artur Szydłowski.


Drugie miejsce zajął zespół La Venders, a trzecie zespół Cavum

Muzycy zagrali w Spodkach Podlaskiego Instytutu Kultury. Jako gwiazda wieczoru wystąpił zespół DOTS. 

Rockowania to największy przegląd amatorskich zespołów rockowych w województwie podlaskim. Przeczytaj, zanim skomentujesz

Dominik Sołowiej poleca serial "Eric"


To jeden z najbardziej wyrazistych współczesnych aktorów - człowiek, który jest w stanie zagrać dosłownie wszystko: szalonego detektywa, szpiega albo smoka. Wyróżnia go oryginalna aparycja oraz niski, hipnotyczny głos. Czy wiecie Państwo, o kim mówię? To oczywiście Benedict Cumberbatch - artysta, którego oglądać mogliśmy m. in. w serialu o Sherlocku Holmesie, w thrillerze...Trwa XVII Festiwal "Zachor - Kolor i Dźwięk"


To wydarzenie od lat przypomina białostoczanom o żydowskiej tradycji i kulturze miasta. Rozpoczął się XVII Festiwal "Zachor - Kolor i Dźwięk".W białostockiej Galerii Marchand można oglądać "Symptomy sztuki”


Wszyscy artyści, których obrazy prezentowane są na ścianach Galerii Marchand to lekarze. Dziesięcioro artystów amatorów pokazuje swoje prace pod szyldem "Symptomy sztuki” - na wzór symptomów (jak to się mawia w medycynie) manifestacji klinicznych.Trwają Barokowe Ogrody Sztuki - jedną z obleganych atrakcji była podróż do Tykocina


Trwają Barokowe Ogrody Sztuki, od siedmiu lat organizowane przez Dom Kultury Śródmieście, które mają nam uświadomić, że żyjemy w miejscu, w którym stoi Pałac, a w nim dwa i pół wieku temu działa się nie tylko historia, ale i sztuka.W małych miejscowościach dzieje się wielka kultura - tak jest np. we wsi Dubno


W małych miejscowościach dzieje się wielka kultura. Są spotkania, premiery sztuk, powstają lokalne muzea. We wsi Dubno mieszkańcy miejscowości powrócili wspomnieniami do mieszkającego tam kiedyś malarza-prymitywisty Tymoteusza Muśko.Za nami jedenasta edycja konkursu imienia Anny Markowej


Jak opowiadają świat młodzi poeci i pisarze? Można było usłyszeć na gali jedenastej edycji konkursu imienia Anny Markowej.W Centrum Zamenhofa w Białymstoku można poznać historię Alicji Szataginowej


To druga wystawa w nowym cyklu mikrohistorii w białostockim Centrum Zamenhofa.Profesjonaliści i hobbyści spotkali się na IV Niezwykłych Spotkaniach Fotograficznych "Zbliżenia"


To już czerwcowa tradycja. W sobotę (15.06) profesjonaliści i hobbyści spotkali się we wsi Pokośno na IV Niezwykłych Spotkaniach Fotograficznych "Zbliżenia".W Centrum Zamenhofa w Białymstoku otwarto wystawę "Pies w tulipanach"


Tę wystawę stworzono z myślą o dzieciach, które są ciekawe świata - tego prawdziwego i tego zmyślonego.
 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Dorota SokołowskaKoncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok