Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | "Biebrzańskie drogi. Między niebem a ziemią" - nowy album fotograficzno-literacki
A gdyby z krajobrazu, który widujemy nad Biebrzą, namalować radiowy obraz w naszej wyobraźni, to co byłoby tu konturami, jakie światło i kolory by dominowały?
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Spróbujemy to teraz zrobić z fotografem Igorem Iwaszką - autorem albumu fotograficzno-literackiego "Biebrzańskie drogi. Między niebem a ziemią".
A pisze on, że "w tym pejzażu jest miejsce na tęsknoty, sny i refleksję. Taki pejzaż zatrzymuje człowieczy pęd i bieg, jeśli zapatrzymy się w jego czar i tajemnice, w jego światło i barwy i poddamy się magii tego, co w nim zakryte, zrodzi się w nas poezja, a ona zostanie już z nami na zawsze".
Po kilku latach oczekiwań melomani w Białymstoku będą mogli obejrzeć kolejną premierę opery zaliczanej do żelaznego kanonu dzieł tego gatunku. Opera i Filharmonia Podlaska przygotowuje inscenizację "Kopciuszka" Gioacchino Rossiniego.
Prawdziwe wydarzenie w Muzeum Podlaskim. Można tam oglądać obrazy zrabowane przez Sowietów z terenów przedwojennej Białostocczyzny i Grodzieńszczyzny.
"Życiorys pisany przez historię" to pierwszy audiobook Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku, nagrywany w Polskim Radiu Białystok.
Niezwykle pięknie zaaranżowaną wystawę można oglądać w białostockim Arsenale Elektrowni. To "Kukania" i opowieść o bagnach.
Za nami białostocka premiera spektaklu PAPAHEMY "Off-Kabaret przedstawia: Sally, Adolf i cała reszta". To przedstawienie o naszym galopie przez życie, o oswajaniu naszych strachów powszednich i pomyłkach miłości z piosenkami.
Darren Aronofsky powraca po trzech latach od premiery oscarowego "Wieloryba" z nowym filmem.
W tej książce przeczytamy o historii Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu w latach 1981-1999.
Dlaczego to zwierzę nazywa się władcą ciemności? I nie chodzi tu o nietoperza, czy sowę, a o... borsuka.
Cała Polska czytała w sobotę poezję Jana Kochanowskiego. To jego twórczość wybrano na 14. edycję akcji Narodowe Czytanie.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz