Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | W Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku można oglądać wystawę "Białystok Nocą”
Najpopularniejsze budynki Białegostoku można oglądać na znaczkach pocztowych. To małe dzieła sztuki, które powstały na bazie większych obrazów.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Wernisaż ze wszystkimi dwunastoma pracami odbył się w środę (30.10) w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku. Odwiedzający zauważają, że to dobry sposób na pokazanie Białegostoku osobom zza zagranicy.
23 lata pracuję na poczcie, w związku z tym chciałam moje obrazy wydać w jakikolwiek sposób namacalny. Chciałam przede wszystkim białostoczan zaprosić na nocny spacer po naszym cudownym mieście. Ale również turystów, żeby pokazać jak piękne jest to miasto. Mamy nowoczesne budynki i budynki, które mają już swoją historię. Chyba o to chodzi, żeby jak najszerzej poszła wieść o naszym cudownym mieście - mówi autorka prac Barbara Strzymińska-Zdanewicz.
Znaczki pocztowe i pocztówki "Białystok Nocą” można oglądać w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku do 22 listopada.
Można je także kupić, są dostępne w Urzędzie Pocztowym w Białymstoku przy ulicy Warszawskiej 10.
Dymitr Grozdew to bułgarski artysta, który od prawie pół wieku mieszka i tworzy w Białymstoku. Na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku można oglądać portrety jego autorstwa.
Czy śmieszyłyby nas żarty wygenerowane przez sztuczną inteligencję używającej głosu/stylu Artura Andrusa? Jak poczucie humoru ułatwia okiełznanie szybko zmieniającego się świata technologii, kultury, polityki?
"Muzy-fantomy. Taneczne kompozycje" - pod takim hasłem możemy w niedzielę (1.12) o 16:00 w Kawiarni Lalek w BTL-u zobaczyć i wysłuchać artystycznego stypendium Aleksandry Semeniuk.
Swoje prace wystawiał w galeriach i muzeach na całym świecie. Teraz, przez krótki czas, można oglądać je także w Białymstoku. Wystawa "Duże i małe" słynnego artysty Józefa Wilkonia czeka na odwiedzających w Okręgowej Izbie Lekarskiej.
Swoją nową płytę będzie promował w przyszłym tygodniu w Białymstoku znany pianista jazzowy Włodek Pawlik.
Barbara Radziwiłłówna stanowi fenomen polskiej kultury. Mimo że żyła krótko, należy do grona najsławniejszych, najbardziej znanych postaci historycznych.
"Kobieta z jeziora" - krytycy nazywają ten serial feministycznym kryminałem noir, w którym równie ważne, co poszukiwanie mordercy, jest skupienie na przemianach, jakim podlegało amerykańskie społeczeństwo w latach 60. ubiegłego wieku.
Które książki czytane po latach zachwycają, a które może wręcz mierżą? Co nowego odkrywamy dziś w dawnych lekturach?
Jak mówić o cierpieniu, okrucieństwie, ale i nadziei oraz determinacji poprzez sztukę? O tym opowiada najnowsza wystawa w Muzeum Pamięci Sybiru.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz