„Listek. Najciekawiej jest po końcowym gwizdku” to też opowieść o polskiej piłce – jej wielkości i słabości. Listkiewicz opisuje – często zabawnie – Kazimierza Górskiego, Andrzeja Strejlaua, Zbigniewa Bońka, Leo Beenhakkera, Janusza Wójcika czy Jerzego Engela, nie ukrywając przy tym swych sympatii (Górski) i antypatii (Boniek i Wójcik). Listkiewicz opisuje też aferę korupcyjną w polskiej piłce, która zniszczyła jego karierę i spowodowała, że stał się wrogiem publicznym numer jeden.
Fragmenty książki „Listek. Najciekawiej jest po końcowym gwizdku” Łukasza Olkowicza i Piotra Wołosika na antenie od poniedziałku do piątku o 9.40 i 22:50. Czyta: Maciej Nerkowski; realizacja Kamil Kalicki; wybór tekstu: Tomasz Kleszczewski.
Książkę polecają Wydawnictwo Przeglądu Sportowego i Polskie Radio Białystok.
Trzecia, po "Lekarce nazistów" i "Złodziejce listów" powieść łomżanki Anny Rybakiewicz. Tym razem bohaterką jest młoda kobieta, która prowadzi podwójną grę z niemieckim wywiadem podczas wojny.
Czy opisane przez Elizę Orzeszkową dzieje bohaterów "Nad Niemnem" były oparte o fakty, czy były literacką fikcją? Robert Pawłowski przedstawia dalsze losy postaci z powieści.
Opowieść o opętaniu i odrzuceniu, o tym, że nasze pragnienia mogą zniszczyć życie, a to, co wydaje się spełnieniem marzeń, szybko może stać się przekleństwem.
Ryszard Skibiński - legendarny muzyk Kasy Chorych, wirtuoz gry na harmonijce ustnej, wielka osobowość, którą zabił nałóg. "Skiba. Niedokończony blues” to pierwsza biografia legendy białostockiego bluesa.
„Bardzo cichy rozwód” to kolejna powieść Alka Rogozińskiego, autora znanego z łączenia klasycznych intryg kryminalnych z dużą dawką czarnego humoru. Tym razem bohaterami powieści jest para niedoszłych rozwodników, którzy wspólnie muszą stawić czoła wielu niebezpieczeństwom.
Czy znacie życiorysy polskich autorów lektur ze szkoły? Na pewno wszystko wiecie o Mickiewiczu, Sienkiewiczu, Konopnickiej i im podobnych posągowych postaciach polskiej literatury? Sławomir Koper w swej najnowszej książce opowiada historie, o których nie dowiecie się z oficjalnych biografii...
Czy można odciąć się od przeszłości i zacząć wszystko od nowa? Najnowsza powieść Anny Szczęsnej "Przystań nad Wisłą" w Polskim Radiu Białystok.
Jak to się stało, że do wielkiej naukowej rewolucji doszło właśnie w Polsce? Skąd się wziął geniusz Mikołaja Kopernika, jak wyglądało jego życie - to wszystko w brawurowej biografii uczonego, który zmienił nasze miejsce we Wszechświecie?
Debiutancka powieść łomżanki Anny Rybakiewicz o obowiązku, miłości i wierności przysiędze - "Lekarka nazistów" na antenie Polskiego Radia Białystok.