Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
"Kto będzie pamiętał o tej całej hołocie za dziesięć czy dwadzieścia lat? Kto dziś pamięta imiona bojarów, których pozbył się Iwan Groźny? Nikt. Ludzie muszą wiedzieć, że pozbył się wszystkich swoich wrogów. W końcu wszyscy dostali to, na co zasłużyli. (…) Iwan zabił za mało bojarów. Powinien zabić ich wszystkich, żeby stworzyć silne państwo." - Józef Stalin
Noc wrześniowa 1939 roku, w chacie Jana Bohatyrowicza pojawił się Różyc. Spotkanie to wskrzesiło trudne wspomnienia, jak błahe to były problemy za chwilę miała zweryfikować II wojna światowa. Rzeczywistość, z jaką musiała się zmierzyć tamtejsza ludność pod sowiecką i niemiecką okupacją, przypominała tę z czasów najazdów mongolskich w XIII wieku. Jednak ludzie w trudnych czasach zawsze żyją nadzieją, wypatrując lepszego jutra. W momencie zwątpienia zaczynają przyzwyczajać się do „choroby” i usiłują z nią walczyć, starają się żyć normalnie.
"Płynąc po dnie Niemna" Roberta Pawłowskiego to powieść przedstawiająca gehennę codziennego życia Polaków i Białorusinów zamieszkujących Grodzieńszczyznę i Nowogródczyznę. To historia oparta na faktach i prawdziwych losach ludzi. Akcja powieści zaczyna się w czasach I wojny światowej, a kończy w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Dzięki tej powieści możemy zrozumieć postawy ludzkie oraz perfidną politykę Związku Sowieckiego i III Rzeszy."
Robert Pawłowski, "Płynąc po dnie Niemna", wydawnictwo PCPapier. Adaptacja - Mirosław Bielawski, realizacja - Kamil Kalicki, czyta - Adam Mariański. Od poniedziałku do piątku o 4.40, 9.40 i 22.40 w Polskim Radiu Białystok.
Czy znacie życiorysy polskich autorów lektur ze szkoły? Na pewno wszystko wiecie o Mickiewiczu, Sienkiewiczu, Konopnickiej i im podobnych posągowych postaciach polskiej literatury? Sławomir Koper w swej najnowszej książce opowiada historie, o których nie dowiecie się z oficjalnych biografii...
Czy można odciąć się od przeszłości i zacząć wszystko od nowa? Najnowsza powieść Anny Szczęsnej "Przystań nad Wisłą" w Polskim Radiu Białystok.
Jak to się stało, że do wielkiej naukowej rewolucji doszło właśnie w Polsce? Skąd się wziął geniusz Mikołaja Kopernika, jak wyglądało jego życie - to wszystko w brawurowej biografii uczonego, który zmienił nasze miejsce we Wszechświecie?
Debiutancka powieść łomżanki Anny Rybakiewicz o obowiązku, miłości i wierności przysiędze - "Lekarka nazistów" na antenie Polskiego Radia Białystok.
Poruszająca opowieść o sile rodzinnych więzi, o woli życia, nadziei i miłości, trwających nawet w obliczu okrucieństw wojny. Od poniedziałku do piątku w Polskim Radiu Białystok.
Nowy zbiór felietonów Reginy Brett przypomina, że nawet w najtrudniejszych i najbardziej mrocznych chwilach nie warto tracić nadziei. Autorka podpowiada, jak rozwiązywać życiowe łamigłówki i jak iść przez życie, by mimo trudności w pełni się nim cieszyć. Przekonuje, że najlepszą odpowiedzią na wszystko jest miłość.
Czy może być coś emocjonującego w pracy prywatnego detektywa w Białymstoku? O tak! I to bardzo. Kryminał, którego akcja dzieje się na ulicach stolicy Podlasia. Powiązania biznesowo-polityczne, układy, brudne interesy i wielkie pieniądze oraz zbrodnia. Wszystko to w najnowszej powieści Marcina Silwanowa "Warstwy podskórne".
Opowieść o Oli, która stała się wielką miłością Marszałka Józefa Piłsudskiego - na antenie Polskiego Radia Białystok.
Charyzmatyczny, bo dobry, bo odważny, bo mądry, szczery i troskliwy. Ks. Jan Kaczkowski zasłynął w opinii publicznej jako terapeuta dusz, osoba o niewykończonych pokładach optymizmu i zwykłej ludzkiej dobroci. Przez lata wspierał nieuleczanie chorych pacjentów. "Życie na pełnej petardzie" to autobiograficzna opowieść, która uczy jak żyć prosto i czerpać z każdego...