Tykocin - doskonały pomysł na weekend i Maraton Kresowy MTB

17 kwietnia 2019

Najmłodsi uczestnicy mieli do pokonania kilkuset metrową rundę po nawierzchni brukowej, zlokalizowaną przy Placu Czarnieckiego, centralnym punkcie Tykocina. Każde dziecko zostało nagrodzone medalem i upominkami, których patronem, podobnie jak w ubiegłym sezonie jest Hurtownia Zabawek Biały z Białegostoku.

Na wyścig Mini dedykowany  dzieciom w wieku od 7 do 12 lat przyjechali zawodnicy z tak odległych miejscowości jak Witebsk (700km), Kaliningrad czy Kowno. Zwyciężył Jan Kaźmierowski z Sokółki, reprezentant drużyny SKK Sokół. Wśród dziewczynek najszybsza była również sokólczanka Zuzanna Marecka jeżdżąca w UKS Wygoda Białystok.

Nowy dystans Liv Fit (15km), w którym startować mogą osoby od 13 roku życia najszybciej pokonali  Aliaksandr Lepesha z Velogrodna, a wśród Pań Ewa Krasucka Błachnio, jeżdżąca w barwach drużyny Triathlon Siedlce Club.

O zwycięstwie w Półmaratonie (32km) zadecydował emocjonujący finisz. Wygrał Dawid Bojarczak z AGR Podlasie, przed Sławomirem Pomianem (Magic Team Digitronic Autogas) i Radosławem Lotkowskim (Augustów MTB Team). Wśród Pań bezkonkurencyjna była Agnieszka Pomian (Magic Team Digitronic Autogas). Drugie miejsce zajęła Aleksandra Khitrushko (Mistral- Grodno SA-Radio Białystok). Jako trzecia linię mety przekroczyła Edyta Kryńska (BLU Team Refleks). Dystans Półmaraton, liczący 32,5 km był najliczniej obsadzonym dystansem. Trasę tę wybrało prawie 300 zawodników. 80-letni Jonas Vilunas z Wilna, reprezentant drużyny Inzynieria zajął 200 miejsce Open, i był piąty w kategorii M6, w której ścigają się Panowie po 65 roku życia.

Trzydzieści procent uczestników dystansu głównego Maraton stanowili zawodnicy z zza granicy. I podobnie jak w przypadku Półmaratonu o miejscach medalowych decydował sprinterski finisz. Wygrał zawodnik z Litwy Arnoldas Valiauga (Colibri Cacling Team), przed Białorusinem Yeuheniem Novosadem, reprezentującym polską drużynę CST 7R MTB Team. Brązowy medal przypadł w udziale Wiktorowi Gindorowiczowi (Absolute Bikes.pl Team), który wygrał swój finisz z Piotrem Krysiewiczem (Mistral-Grodno SA-Radio Białystok), zwycięzcą Klasyfikacji Generalnej ubiegłorocznej edycji Maratonów Kresowych. Na piątym miejscu stanął Edgaras Kovaliovas z Wilna (Top Team). Wśród pań najszybsza była Aleksandra Zinówko (BLU Team Refleks), zaś Katarzyna Błaszczak (Azart Peleton Chełm) zajęła miejsce drugie.

Wyścig w Tykocinie zgromadził licznie przybyłych kibiców. Dla wielu osób, była to pierwsza możliwość poznania tego miasteczka z niezwykłą historią i klimatem. Można było wygrać karty wstępu na zwiedzanie zamku, można było spróbować miejscowych wypieków, oraz gęstego i sycącego żurku, który został przygotowany specjalnie dla wszystkich uczestników zawodów. “Miasteczko-bajeczka” jak mówiła o Tykocinie Agnieszka Osiecka oczarowało wszystkich. Dla wielu być może będzie to kolejna miejscówka na weekend, urlop bądź wakacje z rowerem.

Wyścig odbył się przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tykocinie oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Głównymi sponsorami są: sklepy rowerowe Peleton, ECOBI, Garmin, Velo Sp. z o.o., Dobre Sklepy Rowerowe oraz HurtowniaZabawek.pl.

Kolejny wyścig z cyklu Maratony Kresowe zostanie rozegrany w podwileńskim Niemenczynie na terytorium Republiki Litewskiej 1 maja. Więcej informacji: maratonykresowe.pl

źródło: maratonykresowe.pl

Maratony Kresowe zakończyły 11. sezon w Gołdapi

Ostatni etap jedenastego sezonu Maratonów Kresowych odbył się w uzdrowiskowej Gołdapi. W wyścigu wystartowało czterystu zawodników z Polski, Litwy, Białorusi i rosyjskiego Obwodu Kaliningradzkiego.

Zawodnicy radiowej grupy podsumowują sezon w Maratonach Kresowych

W sobotę (12.10) ostatni start kolarzy-amatorów w cyklu Maratonów Kresowe. Na zakończenie kilkumiesięcznych zmagań zawodnicy wystartują w Gołdapi.

Maraton Kresowy Siemiatycze - pod dyktando Litwinów

Przedostatni etap jedenastego sezonu Maratonów Kresowych odbył się w Siemiatyczach. Na głównym dystansie Maraton po raz czwarty z rzędu najlepsi okazali się znakomici zawodnicy z Litwy: Silvija Paceviciene i Sarunas Pacevicius. W ten sposób zapewnili sobie także wygraną w klasyfikacji generalnej.

Maratony Kresowe w Wigierskim Parku Narodowym

Wigry MTB Maraton jest wyjątkowym wyścigiem z trasą prowadzącą wśród jezior i lasów Wigierskiego Parku Narodowego. Tereny mają bajkową urodę, zaś wyścig otacza aura pozytywnej legendy.

Dariusz Zakrzewski - najbardziej doświadczony kolarz Radiowej grupy w Maratonach Kresowych

Dariusz Zakrzewski to kapitan grupy Mistral GRODNO S.A. Radio Białystok.

Sarunas Pacevicius wygrał zawody kolarskie podczas cyklu Maratonów Kresowych w Supraślu

Litwin Sarunas Pacevicius wygrał zawody kolarskie na głównym dystansie podczas cyklu Maratonów Kresowych w Supraślu.

Pechowy start zawodników radiowej grupy na Lubelszczyźnie

Kolarze-amatorzy podczas ostatnich startów w Maratonach Kresowych rywalizowali na Lubelszczyźnie.

“Dwa Niedźwiedzie” Maratonów Kresowych

Rowerowe ściganie z cyklu Maratony Kresowe przeniosło się tym razem na Lubelszczyznę na dwudniowe zmagania.

Zawodnik drużyny Mistral Grodno SA Radio Białystok wygrał w "Krainie Żubra"

Dziesiąty wyścig cyklu Maratonów Kresowych sezonu 2019 odbył się w Narewce. W imprezie wzięli udział zawodnicy z Polski, Litwy, Białorusi, a także odpoczywająca w Polsce rodzina Eriksson ze Szwecji.

Partnerem cyklu audycji jest GRODNO S.A.