Zawodnicy Maratonów Kresowych będą rywalizować w Mielniku

10 maja 2019

Źródło zdjęć: lenaxol.eu i Marek Kulikowski/ Maratony Kresowe
Źródło zdjęć: lenaxol.eu i Marek Kulikowski/ Maratony Kresowe

Zawodnicy Maratonów Kresowych będą rywalizować w Mielniku - relacja Wojciecha Szubzdy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Maratony Kresowe w Mielniku w niedzielę (12.05). 

Zawodnicy grupy MISTRAL Grodno SA Radio Białystok mówi, że do rywalizacji z najlepszymi potrzebny jest bardzo dobry sprzęt. Kapitan grupy - Dariusz Zakrzewski mówi, że rowery muszą być dopasowane do potrzeb w naszym regionie. 


- My jeździmy na rowerach 29-calowych. Dają one przewagę szczególnie na piaskach i podjazdach, ale żeby zacząć startować, wystarczy zwykły rower górski. Nawet dobrze jest zaczynać na niezbyt drogim sprzęcie i sprawdzić czy ta rywalizacja nam posmakuje - mówi Dariusz Zakrzewski.


Dariusz Zakrzewski mówi, że najtańsze rowery zaczynają się od 2 tys. zł, a takie, na których można wygrywać wyścigi zaczynają się od 10 tys zł. - Im są lżejsze i lepiej wyposażone, tym droższe - podkreśla Zakrzewski.

W niedzielę zawodnicy będą się ścigać w niedzielę w Mielniku. Organizatorzy piszą, że to bardzo malownicze tereny.

- Krajobrazy na trasie w Mielniku należą do najładniejszych ze wszystkich naszych wyścigów. W wielu miejscach aż chciałoby się zatrzymać, aby nasycić wzrok panoramą Mielnika lub widokami na rozległą dolinę Bugu. Tym razem nasz wyścig odbędzie się w najpiękniejszej, wiosennej scenerii. Powinno to sprzyjać temu, aby w pełni cieszyć pięknymi okolicznościami przyrody, jakie niewątpliwie oferuje gmina Mielnik - można przeczytać na stronie maratonykresowe.pl.Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Partnerem cyklu audycji jest GRODNO S.A.

Sarunas Pacevicius wygrał zawody kolarskie podczas cyklu Maratonów Kresowych w Supraślu

Litwin Sarunas Pacevicius wygrał zawody kolarskie na głównym dystansie podczas cyklu Maratonów Kresowych w Supraślu.Pechowy start zawodników radiowej grupy na Lubelszczyźnie

Kolarze-amatorzy podczas ostatnich startów w Maratonach Kresowych rywalizowali na Lubelszczyźnie.“Dwa Niedźwiedzie” Maratonów Kresowych

Rowerowe ściganie z cyklu Maratony Kresowe przeniosło się tym razem na Lubelszczyznę na dwudniowe zmagania.Zawodnik drużyny Mistral Grodno SA Radio Białystok wygrał w "Krainie Żubra"

Dziesiąty wyścig cyklu Maratonów Kresowych sezonu 2019 odbył się w Narewce. W imprezie wzięli udział zawodnicy z Polski, Litwy, Białorusi, a także odpoczywająca w Polsce rodzina Eriksson ze Szwecji.Kolarstwo - sport indywidualny, w którym również pomaga się liderowi z grupy

W audycji RadioRower mówimy o tym czy kolarstwo to sport indywidualny czy zespołowy.Z jakich opon rowerowych korzystają kolarze w Maratonach Kresowych?

Tym razem w audycji "RadioRower" wspólnie z zawodnikami grupy MISTRAL Grodno S.A. Radio Białystok rozmawiamy o oponach rowerowych.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok