Radio Białystok | Reportaż | "Złoty skok" - audycja Edyty Wołosik

"Złoty skok" - audycja Edyty Wołosik

13 sierpnia 2014; godz. 22:30

Kamila Lićwinko, foto: Wojciech Szubzda
Kamila Lićwinko, foto: Wojciech Szubzda

"Złoty skok" - audycja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Jeszcze niedawno myślała o zakończeniu kariery. Postanowiła jednak - po konsultacji z mężem - trenerem - dać sobie jeszcze rok. I okazało się, że to była dobra decyzja. Nie dość, że zawodniczka KS Podlasie Białystok - Kamila Lićwinko trzykrotnie skoczyła wzwyż 2 metry, to jeszcze tym wynikiem zdobyła Halowe Mistrzostwo Świata. I zapowiada, że nie było to ostatnie jej słowo.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
"Sądne dni" - reportaż Anny Bogdanowicz

Wojna to strach, głód, prześladowania, wywózki i śmierć. Każdy dzień był niepewny zarówno za Sowieta jak i za Niemca. W Tykocinie te najgorsze, sądne dni wydarzyły się dwukrotnie... Pierwszy z nich to pogrom Żydów 25 i 26 sierpnia 1941 roku , kiedy to opustoszała połowa miasta, zaś drugi to aresztowania i wywózka do hitlerowskich obozów zagłady czterystu Polaków 27 maja 1944 roku. Po tych wydarzeniach Tykocin obumarł, a po ulicach snuły się gromadki osieroconych, głodnych sierot.

26 sierpnia 2019, godz. 17:15 i 22:15


"Stworzony do natury" - reportaż Dominiki Dębskiej

Radek Buczyński to młody rolnik, który prowadzi pierwsze w regionie gospodarstwo permakulturowe.

23 sierpnia 2019, godz. 17:15 i 22:30


"Lustro z pamięcią" - reportaż Aleksandry Sadokierskiej

Ponad 800 pasjonatów XIX-wiecznej techniki fotografii znajdziemy w Internecie w grupie pod nazwą "Mokry kolodion-Polska". Jest wśród nich białostocki fotograf Andrzej Górski. Co składa się na unikalność fotografii wykonanych w mokrym kolodionie? Dlaczego bohater reportażu wybrał właśnie ten sposób obrazowania świata i jak zmienia on jego życie?

22 sierpnia 2019, godz. 22:15


"Pięknie żyć" - reportaż Anny Bogdanowicz

Niełatwe dzieciństwo, ciężka praca i tragedie rodzinne - to potrafi złamać niejednego człowieka. Pan Mikołaj Andrzejuk cierpiał ale wszystko przyjmował z pokorą i godnością. Teraz ma 80 lat i jest sam. Mimo wszystko zachował ogromną witalność i radość życia. Nadal pracuje w swoim gospodarstwie i potrafi pomagać sąsiadom. Nie złamał też słowa danego ukochanej żonie Lubie...

21 sierpnia 2019, godz. 22:15


"Maturzyści '89" - reportaż Agnieszki Czarkowskiej

Pokolenie przełomu. Wychowani w PRL-u, egzamin dojrzałości zdawali w burzliwym roku 1989 - między okrągłym stołem a wyborami 4 czerwca. Doświadczyli szarzyzny socjalistycznego kraju, propagandy demokracji ludowej, smutku stanu wojennego, braku w sklepach właściwie wszystkiego. Pomagali rodzicom w zmaganiu z trudami codzienności. Wielu z nich marzyło o wyjeździe na Zachód. Ale ich wchodzenie w dorosłość to było powstawanie innej, wolnej Polski. Czy mieli tego wówczas świadomość? Czy interesowali się zmianami politycznymi? Czy poszli głosować? Czy mieli świadomość, że idzie nowe? Czy widzieli dla siebie szansę w raczkującym kapitalizmie i początkującej demokracji?

20 sierpnia 2019, godz. 22:15


"Ketchup wolno" - reportaż Aleksandry Sadokierskiej

Hubert ma 14 lat i uwielbia jeść ketchup. Jest nieodłącznym elementem większości jego posiłków. To jedyny produkt, z którego chłopiec nie chciał zrezygnować w czasie swojej diety. Pod jej wpływem życie Huberta uległo diametralnej zmianie. Zaczął akceptować siebie.

19 sierpnia 2019, godz. 22:15


"Odnaleziony. Julian Kupcewicz" - reportaż Doroty Sokołowskiej

Po stu latach udało się odkryć prawdę i przywrócić imię strzelca poległego w 1920 roku.

15 sierpnia 2019; godz. 17:15; 22:15


"Tysiące wnuków Miriam" - reportaż Ewy Biesiady

Urodziła się w Białymstoku. Szczęśliwe dzieciństwo przerwał wybuch II wojny światowej. Później było białostockie getto a po jego likwidacji koszmar kolejnych obozów zagłady. Naziści zabrali jej imię i nadali numer. Nie była już Merką Szewach. Postanowiła przeżyć. Żyła, by opowiadać o horrorze holokaustu.

16 sierpnia 2019, godz. 22:15


"Przed szachem i matem" - reportaż Aleksandry Sadokierskiej

Przyjaciele i uczniowie wspominają legendarnych w białostockim środowisku szachowym braci Bieluczyków. Mimo swoich ograniczeń, udawali się w podróże po świecie, szlakiem turniejów szachowych. Jak twórczo żyć, gdy bezwzględny los trzyma człowieka w szachu? W czym tkwi ukryte piękno królewskiej gry?

14 sierpnia 2019, godz. 22:15


"Przyjaciele od serc" - reportaż Anny Bogdanowicz

Jarek i Zbyszek z Białegostoku uważają się za wyjątkowych szczęściarzy. Obaj dostali nowe serce i nowe życie. Różnią się wiekiem, charakterami i przejściami rodzinnymi. Spotkali się trochę przypadkiem, a teraz są nie tylko przyjaciółmi „od serc” ale również sąsiadami. Starają się żyć normalnie i cieszyć się każdym dniem, ale nie zapominają, że muszą dbać o ten szczególny dar od innego człowieka – o swoje serce.

13 sierpnia 2019, godz. 22:15


"Pani od bocianów" - reportaż Marcina Glińskiego

Wieś Mień położona w gminie Brańsk to miejsce, w którym przez wiele miesięcy w roku słychać klekot bocianów.W Mniu jest mnóstwo bocianich gniazd ulokowanych na starych słupach elektrycznych. Jedna z mieszkanek wsi - Renata Jarosz - interesuje się populacją bocianów w swojej miejscowości i stara się zapewnić im miejsce na gniazda. W reportażu opowiada o swojej fascynacji bocianem białym, a także wsią, która dla kobiety z dużego miasta okazała się być wymarzonym miejscem do życia.

12 sierpnia 2019, godz. 22:15


"Alchemik wina" - Jana Smyka

Wino i winnica koło Suwałk.

09 sierpnia 2019, godz. 22:15


"Historia Józefy" - reportaż Sławomira Sawczuka

Pani Józefa jest przedstawicielką pokolenia, które czas i miejsce narodzin skazał na ciężkie doświadczenia. Przypadło jej w udziale być świadkiem tragicznych wydarzeń, które dotknęły w latach trzydziestych i czterdziestych XX wieku ukraińskie ziemie. Były to kolektywizacja i Wielki Głód, II Wojna Światowa, a przede wszystkim Operacja Polska NKWD. Tragedia zgotowana przez sowiecki reżim dotknęła także rodzinę i znajomych pani Józefy.

8 sierpnia 2019, godz. 22:15


"Cała Twoja" – reportaż Doroty Sokołowskiej

Nigdy nie sądziła, że będzie żyć właśnie tak. Życie konsekrowane widziała jako wielkie wyzwanie i trud nie do uniesienia. Tymczasem pewnego dnia poczuła potrzebę złożenia ślubów Jezusowi i mimo wielu przeszkód - od czterech lat żyje tak, jakby był jej mężem. Odpiera ironiczne komentarze, mówiąc, że taka relacja uczy ją cierpliwości i większej uwagi na drugiego, potrzebującego pomocy człowieka.

07 sierpnia 2019, godz. 22:15


"Kwiaty mojego życia" – reportaż Aleksandry Sadokierskiej

Pan Mateusz, chłopak z białostockiego blokowiska, od najmłodszych lat słuchał rapu. W szkole średniej napisał pierwszą piosenkę, potem zaczął też rapować. W wieku 19 lat pierwszy raz wystąpił na scenie. Dziś ma 25 lat i w życiu zajmuje się czymś innym, jednak wolne chwile wciąż poświęca na pisanie tekstów i ich rapowanie.

6 sierpnia 2019, godz. 22:15


"Za miłością" - reportaż Anny Bogdanowicz

Oksana urodziła się i wychowała na Białorusi, ale nigdy nie zapomniała o kraju pochodzenia swojego ojca. Zwiedzała świat i często też bywała w Polsce. Tu poznała swoją wielką miłość – Jarka i bez wahania przeprowadziła się do Białegostoku, zostawiając w Grodnie stabilizację i dostatnie życie.

5 sierpnia 2019, godz. 22:15


"Po naszemu dyzio" - reportaż Anny Bogdanowicz

Jedna z podbiałostockich wsi, jakich pewnie nie brakuje w całej Polsce. Miejsce centralne tej wsi to sklep. A w nim najważniejsza półka - z alkoholem. Najczęściej sprzedawany rodzaj alkoholu to denaturat, bo tani i jak twierdzą jego nabywcy - zupełnie nie szkodzi. Alkoholizm to choroba, brak kontroli nad piciem.

2 sierpnia 2019, godz. 22:30


"Siostry" - reportaż Aleksandry Sadokierskiej

Siostry Elżbieta i Janina z domu Tatarkiewicz urodziły się w przedwojennej Warszawie. Z tym miastem splotły ich losy najpiękniejsze, jak również najtrudniejsze doświadczenia. Gdy wybucha wojna, Elżbieta ma piętnaście lat a Janina dziewięć. O przedwojennym wychowaniu, życiu w czasie okupacji i Powstaniu Warszawskim z perspektywy sanitariuszki i łączniczki opowiadają Elżbieta Tatarkiewicz-Skrzyńska oraz Janina Suchorzewska.

1 sierpnia 2019, godz. 17:15 i 22:15
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok