Radio Białystok | Sport | 50 procent zwycięstw Jagiellonii w tym sezonie

50 procent zwycięstw Jagiellonii w tym sezonie

19.02.2019, 17:05, akt. 17:28

Jagiellończycy wygrali w tym sezonie 11 na 22 spotkania ligowe.

Miedź Legnica - Jagiellonia Białystok, 02.2019, fot. Joanna Szubzda

50% zwycięstw Jagi

Zespół Ireneusza Mamrota może pochwalić się dostateczną skutecznością zwycięstw w tym sezonie. Jagiellonia Białystok po 22 kolejkach odniosła 11 zwycięstw (ostatnie z Wisłą Płock 1:0). Lepszy bilans zwycięstw mają tylko dwa inne zespoły. Kolejno Legia Warszawa z liczbą 12 meczów wygranych oraz Lechia Gdańsk z 13 zwycięstwami.

Jagiellończycy w tym sezonie sześciokrotnie remisowali oraz pięciokrotnie odnosili porażki. Przed niedzielnym (24.02) meczem mają na koncie 39 punktów i zajmują 3. miejsce w tabeli.

Historyczna porażka Płocka w Ekstraklasie

Wisła Płock nie będzie najlepiej wspominała sobotniej (16.02) porażki z Jagą. Było to pierwsze w historii meczów Ekstraklasy między obiema drużynami spotkanie, w którym płocczanie nie zdołali strzelić gola - informuje portal ekstraklasa.org.

Najwięcej meczów w lidze ze strzelonym golem

Drużyna Ireneusza Mamrota jest zespołem z największą liczbą meczów, w których strzeliła przynajmniej jednego gola. Jagiellonia zdobywała bramki w 19 meczach Ekstraklasy w tym sezonie.

Wynik ten jest najlepszym spośród wszystkich zespołów ligi. Taką samą liczbę meczów z przynajmniej jedną zdobytą bramką ma drużyna Piasta Gliwice.

źródło: ekstraklasa.org | red: rbon

Rzecznik Dyscyplinarny PZPN Adam Gilarski wszczął postępowanie wyjaśniające dotyczące możliwości popełnienia przez piłkarza Wisły Płock Dominika Furmana przewinienia dyscyplinarnego - zachowania o charakterze ksenofobicznym wobec Tarasa Romanczuka z Jagiellonii Białystok.

Romanczuk po meczu: Nie podam już ręki Furmanowi

16.02.2019, 18:49

W piłkarskiej ekstraklasie Jagiellonia Białystok pokonała Wisłę Płock 1:0, po golu Jakuba Wójcickiego w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry. W trakcie spotkania i po nim dochodziło do licznych spięć pomiędzy Tarasem Romanczukiem i Dominikiem Furmanem.

Trenerzy po zwycięskim meczu Jagiellonii z Wisłą Płock

16.02.2019, 17:54

Jagiellonia Białystok pokonała Wisłę Płock 1:0 (0:0). Bramkę na wagę trzech punktów dla podopiecznych trenera Ireneusza Mamrota zdobył w piątej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy obrońca Jakub Wójcicki.

Jagiellonia wygrywa z Wisłą Płock - Wójcicki strzela w ostatniej minucie meczu

16.02.2019, 15:20

Kibice spotkali się z nowymi piłkarzami Jagiellonii [zdjęcia]

13.02.2019, 16:12

W środowy (13.02) wieczór kibice, którzy kupili karnety na mecze Jagiellonii spotkali się z nowymi piłkarzami Żółto-Czerwonych.