21.02.2019, 20:59, akt. 21:28

W czwartek (21.02) w Wilnie podczas uroczystej ceremonii przyznano nagrody najlepszym piłkarzom Litwy za rok 2018.

Miedź Legnica - Jagiellonia Białystok, 02.2019, fot. Joanna Szubzda

Novikovas Piłkarzem Roku na Litwie

Przedstawiciele litewskich klubów piłkarskich, trenerzy, zawodnicy, legendarni piłkarze i trenerzy oraz inni członkowie społeczności piłkarskiej wzięli udział w ceremonii.

Główną nagrodę "Piłkarza Roku na Litwie" przyznano skrzydłowemu Jagiellonii Białystok Arvydasovi Novikovasowi.

Piłkarz Jagi jest blisko 50-krotnym reprezentantem swojego kraju. W Barwach żółto-czerwonych rozegrał w tym sezonie 20 ligowych meczów, w których zdobył 8 goli i 4 razy asystował przy bramkach kolegów.

Na gali wystąpił również inny ekstraklasowy akcent. Najlepszym młodym piłkarzem Litwy został Justinas Marazas obecnie piłkarz Wisły Płock.

| red: rbon

Jagiellończycy wygrali w tym sezonie 11 na 22 spotkania ligowe.

Jagiellonia wygrywa z Wisłą Płock - Wójcicki strzela w ostatniej minucie meczu

16.02.2019, 15:20

Jagiellonia Białystok pokonała Wisłę Płock 1:0 (0:0). Bramkę na wagę trzech punktów dla podopiecznych trenera Ireneusza Mamrota zdobył w piątej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy obrońca Jakub Wójcicki.